16. 3. 2016 Daniel Ryl

Musíme se soustředit na sebe, ví Hlinka

Do svého třináctého play off v dresu Sparty povede Pražany s kapitánským céčkem. Zkušený útočník JAROSLAV HLINKA by měl ve vyřazovací části patřit mezi největší opory svého mužstva, ale před čtvrtfinálovou sérií je opatrný. Podle jeho slov budou ševci velmi nepříjemným soupeřem, který se nenechá ovlivnit negativní bilancí. Hlinka by ale rád proti Zlínu odstartoval úspěšnou cestu za titulem. Stejně, jako se to jeho týmu podařilo před deseti a devíti lety.

Zkušený centr si zmíněné čtvrtfinálové série dobře pamatuje. „V první sérii jsme ve Zlíně prohráli oba zápasy a potom jsme se vrátili do série dvěma výhrami doma. Nakonec jsme postoupili po šesti zápasech,“ zavzpomínal na úspěšnou sérii ze sezony 2005/2006, do které zasáhli také jeho nynější spoluhráči Tomáš Netík a Michal Dragoun.

Jaroslav Hlinka

Zmínění sparťané nechyběli ani u série o rok později. „Tam jsme naopak začínali doma, dvakrát jsme vyhráli a podařilo se nám vyhrát i třetí utkání ve Zlíně a už jsme si postup pohlídali,“ zalovil v paměti Hlinka, na jehož zkušenosti se bude kouč Josef Jandač velmi spoléhat. Sparta bude chtít navíc potvrdit úspěšnou sérii s Moravany.

„To už je minulost, mužstva jsou úplně jiná,“ odmítá vliv stoprocentní historické bilance Pražanů v sériích play off proti Zlínu. Hlinka stejně jako jeho trenér očekává silného soupeře. „Viděl jsem asi jeden a půl zápasu s Třincem a hráli to, co je zdobí. Hrají trpělivě a důrazně v obraně a nedělají tolik chyb. My se jich musíme vyvarovat taky.“

Devětatřicetiletý útočník zároveň uvítal, že se jeho tým připravoval v Praze a neodcestoval na soustředění. „Na nějaká soustředění a výjezdy během sezony moc nejsem. Podle mě je lepší být ve známém prostředí, než vyjíždět někam, kde ty podmínky třeba tolik dobrý nebudou. Vidím to jako mnohem lepší variantu,“ řekl před novináři s úsměvem.

Autor pětatřiceti bodů v sedmatřiceti zápasech základní části zároveň přiznal, že se na play off těší. Jak už před sezonou nastínil, končit ještě nechce, ale i on sám tuší, že to může být jedno z posledních play off jeho kariéry. „Může to tak být. Těšíme se na to všichni, každý hokejista je na play off natěšený, protože je to vyvrcholení celé sezony. Až teď se rozhodne o tom, zda bude sezona úspěšná, nebo nebude.“

14+21
Hlinkova bilance ve 37 zápasech základní části.

Sparta bude chtít ve vyřazovací části těžit z domácího prostředí, kde byla v základní části téměř neporazitelná. „Základní část je pryč. Každé mužstvo se cítí doma lépe, stejně tak my a jestli to bude výhoda, to ukážou až samotné zápasy,“ ví kapitán, jehož tým doma v šestadvaceti kolech základní části odešel bez bodů pouze jednou.

Fanoušci by jistě uvítali, pokud by fungovala Hlinkova spolupráce se zkušeným střelcem Janem Hlaváčem. Ten se vrátil do Sparty v závěru sezony a rozhodně ukázal, že střílení gólu nezapomněl. „Určitě nám pomůže. Ukázal to už v těch zápasech na konci základní části. On má obrovskou chuť do hokeje, je to zkušený hráč a pro nás je velkou posilou,“ nepochybuje Hlinka.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Pech: Fanoušci jsou od nás zvyklí na lepší výkony

Startuje aukce repliky dresů ze sezony 1989/1990

SPA - OLO 1:2 - Výroční utkání bez bodu

Vstupenky a informace k Open air v Drážďanech