4. 3. 2008 Jakub Hlaváč

Musíme si více věřit, burcuje spoluhráče Ton

Nejproduktivnější útočník extraligy Petr Ton si na libereckém ledě žádný bod nepřipsal, přesto byl jedním z nejaktivnějších sparťanských hráčů. Svými drzými průniky opět motal hlavy obráncům i Pincovi. V přesilových hrách po boku Štrby a Netíka naznačil, že by se mohla tomuto útoku vrátit forma, se kterou se vracel z Petrohradu.
První zápas Spartě nevyšel. Je to podle vás velký problém?
Prohráli jsme, zápas se nám nepovedl. Podle mne se zatím nic neděje. Série se hraje na čtyři vítězství a Liberec má zatím jen jedno. Musíme se z dnešního zápasu poučit.

V minulém roce jste se z první porážky od Liberce rychle oklepali, zvládnete to i letos?
Přijeli jsme s cílem vyhrát jedno utkání a tu šanci stále máme. Musí se však zlepšit náš přístup.

Vítěze zápasu prakticky určila první třetina, kterou Sparta prohrála o dva góly. Co v ní bylo špatně?
Rozhodl špatný začátek, chtěli jsme se po prvních deseti minutách ubránit, ale nakonec jsme po prví části prohrávali o dva góly. A to bylo ještě štěstí, že Liberečtí dvakrát netrefili prázdnou bránu.

Vy jste měl první velkou šanci Sparty, za stavu 0:0 jste ze strany najížděl sám na Pince…
Trefil jsem spojnici, ale asi by nebylo zasloužené, abychom po první třetině vedli, třeba jedna nula. Kdybych dal gól, mohlo to zápas posunout úplně někam jinam, ale my jsme místo toho dvakrát inkasovali. Takto nabyté vedení poslalo Liberec do sedla.

Velké problémy vám dělal přechod přes střední pásmo, dá se do zítra taktika nějak změnit? Musíme si více věřit na puku, všechno je to v hlavách. Chtěli jsme kotouče házet jednoduše po mantinelech a hrát na rychlé brejky, ale dnes tato taktika nevycházela. Zítra se koukneme na video a budeme muset naši hru změnit. Je potřeba dovolit si s kotoučem něco navíc, stejně jako to dnes ukázal soupeř.

Ač pramenily z velkého tlaku domácích, byly všechny góly trochu nešťastné…
Buďto to byly tečované střely, nebo dorážky. Pokud chceme hrát dobře v defenzívě, musí pořádně bránit i útočníci. Jejich práce je pokrývat beky a minimalizovat střely z větší vzdálenosti.

Kdy se mužstvo dozvědělo o absenci Tomáše Duby?
Ráno už bylo jasné, že se Duba na zápas necítí a nenastoupí. Trenéři nás na tuto variantu připravili. Martin chytal výborně a góly padly po našich chybách, kdy jsme nedokázali pohlídat střílející obránce. Byla v tom i trocha smůly, že se všechny ty puky odrazily do branky.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!