10. 3. 2012 Robin Mana

Musíme zapomenout a zítra nastoupit se vztyčenou hlavou, burcuje Tenkrát

P r a h a - V první třetině převzal puk na modré čáře a uháněl sám na gólmana hostů. Podobně jako celý tým ale neuspěl a Sparta si z prvního utkání čtvrtfinále play-off odnáší prohru. Za smolným sparťanským vystoupením se krátce ohlíží PETR TENKRÁT.

Petře, prohráli jste hodně nešťastně gólem minutu před koncem. Myslíte si, že by to mohlo tým nějak poznamenat v dalším průběhu série?
To se stává. Je to škoda, ale je to pořád jenom jeden zápas na který musíme hodně rychle zapomenout, soustředit se na zítřek a nastoupit se vztyčenou hlavou. Pak věřím, že ten bod zítra urveme my.

Projevila se nějak na týmu zápasová pauza? Zdálo se, zejména v první třetině, že se rozjíždíte pomaleji?
Já si to nemyslím a ani se na to nechci vymlouvat, protože o té pauze jsme věděli dlouho dopředu a měli jsme čas se připravit. Podle mě jsme nezačali vůbec špatně, bruslili jsme, vytvářeli jsme si šance, ale bohužel jsme je neproměňovali.

Petr Tenkrát

Konkrétně vy sám jste jel v první třetině sám na branku, už už to vypadalo že to tam spadne, proč to nakonec nevyšlo? Jak byste popsal tu situaci?
Trefil jsem gólmanovi lapačku, od ní to šlo do tyčky a potom ven. Nechci mluvit o tom, že to byla smůla, takové nájezdy se proměňovat musí. Bohužel je po zápase, člověk už s tím nic neudělá. Vrátit to nejde a zítra jedeme od znova.

V posledním zápase základní části jste také inkasovali chvíli před koncem třetí třetiny. Dnes se vám stalo to samé dvakrát, v závěru druhé i třetí třetiny. Čím si to vysvětlujete, může v tom být ztráta koncentrace?
Těžko říct, ale tohle se nám nesmí stávat. Víme o tom a musíme se z toho poučit. Zbytečně nám to pohrává zápasy.

Co je potřeba zlepšit směrem k zítřejšímu zápasu?
Určitě musíme zlepšit hru před brankou, Brno dnes dalo tři góly z dorážek. Je potřeba víc se tlačit před brankáře, nacházet odražené puky a všechno cpát do branky. To je asi ten klíč k úspěchu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
PSG Berani Zlín
×
Dnes v 15:00 | Jun.
PSG Berani Zlín
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Prosinec odstartujeme doma proti Zlínu!

​Sparťanská krev #15: Rekord těsně padl!

Strnad: Jsme rádi, že vítězná vlna pokračuje

Rezervace míst na zápasy se Zlínem a Rögle