11. 12. 2009 Lucie Strouhová

Myšlenky Broše na hattrick překazila bolavá třísla

Po jednozápasové pauze se do sestavy Sparty vrátil centr Michal Broš. Plný chuti a elánu byl hlavním strůjcem tříbodového vítězství, když Mladou Boleslav načal dvěmi rychlými brankami během sedmi minut. Do třetí třetiny již ale nezasáhl.

Nevídaný kolotoč roztočila Sparta v první části na domácím ledě, když už po dvanácti minutách vedla o tři branky a z klece vyhnala gólmana Marka Schwarze. „Potřebovali jsme už něco změnit a vyšlo to. Začali jsme, jak jsme chtěli a zápas pak kontrolovali,“ usmíval se Michal Broš, jenž dvěmi brankami v rozmezí sedmi minut souseda v extraligové tabulce načal.

Michal Broš
„Marně pátrám v paměti, ale tak rychle jsem dvě branky nikdy nedal. I ten první po dvaadvaceti vteřinách je zřejmě můj rekord,“ přemýšlel nahlas centr první formace, který k oběma svým úderům přišel takříkajíc jak slepý k houslím. „Při první brance někdo za sebou zapomněl puk, vzal jsem si ho a už při rozbruslení jsem si říkal, že budu zkoušet a střílet na lapačku, tak to vyšlo. U druhé branky jsem zpoza klece hledal Netíka, ale obránce si to vrazil sám do branky. Takže šťastné trefy,“ zavzpomínal.

Broš toužil dát také třetí branku a zkompletovat hattrick, několikrát byl blízko, ale radost mu vždy překazil náhradník Valent. „Chtěl jsem dát hattrick, chvíli jsem na něj myslel. Ale začalo mě bolet tříslo, tak jsem raději nechal hattrick hattrickem a šel jsem z ledu, abych byl připravený na neděli,“ připomněl další důvod, do třetí třetiny už elitní útočník nezasáhl.

„Nejsem hattrickový král, pokud dobře počítám, dal jsem za celou kariéru jeden. Nejde mi o něj, šlo mi spíše o to, že pokud nejsme úplně blbí, tak po druhé třetině bylo jasné, že zápas máme zcela pod kontrolou a pro mě tak bylo lepší jít si odpočinout a připravit se na další zápas,“ mávl rukou Broš, který se do sestavy vrátil po zranění a v první formaci naskočil s Netíkem, jenž byl rovněž dlouho postaven mimo hru.

„Abych pravdu řekl, měl jsem z toho obavy. Ani na tréninku jsme nehýřili kvalitou, ale zápas nám vyšel. Každé střídání jsme odehráli výborně, jak jsme chtěli,“ mnul si spokojeně ruce před nedělním utkáním se Zlínem, vedoucím mužstvem celé extraligy.

„Chceme udělat další tři body. Liga je nesmírně vyrovnaná a body nesmíme ztrácet. Prohráli jsme dva zápasy a zase jsme začali padat dolů,“ vyznačil cíle pro následující klání pod střechou Tesla Areny.

×
Dnes v 15:00 | Dor.
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Jaroslav Hlinka o ambicích, posilách a návratu

Rambodílna #1: Jak začít doma cvičit

Řepík: Dobré dva body, Machy chytal skvěle

Jakub Štáfek: Jak ze sebe vypustit ďábla