30. 3. 2024 David Němeček

NĚMŮV PLAYOFF BLOG #2: Třinec jsem chtěl

Ahoj, sparťani! Slyšel jsem, že vás první blog docela bavil, tak si říkám, že v tom můžu během playoff pokračovat. Ačkoliv se může zdát, že čekání na semifinále trvá a nic moc se neděje, není to pravda. S klukama už makáme na ledě, ale máme veselo i doma. V kabině jsou kromě hokeje velkým tématem i děti, já se navíc musím pochlubit ségrou - je z ní inženýrka!

Nejdřív ale k hokeji. Otevřeně přiznávám, že jsem rád, že jsme dostali zase Třinec. Jak jsem říkal už o Liberci, že je našim tradičním soupeřem, pro Třinec to platí taky, jelikož ho máme potřetí v řadě. Většina z týmu má v paměti předešlé série, díky kterým mezi námi vznikla rivalita.

I když jsme potenciální soupeře tolik neřešili, ve středu po tréninku jsme se shodli i s Buchtou, že chceme Třinec. A to právě proto, že si pamatujeme předešlé neúspěšné série. Bylo by super to konečně prolomit, vyhrát a přes Třinec postoupit. I proto jsme chtěli jít spíš na něj, byť by možná byla pro fanoušky hokejově zajímavější a zábavnější série s Litvínovem.

Nechybělo moc a šli jsme na Vervu, ale bohužel to Budějkám nevyšlo. Sedmý zápas jsem sledoval a moc jsem Motoru otočku přál, protože obrat z 0:3 by byl neskutečnej, navíc ještě proti Třinci. My jsme tři roky dozadu byli hodně blízko, ale není náhoda, že se to v extralize zatím nikomu nepodařilo.

Já hraju hokej od čtyř let, přesto si tohle upřímně nedokážu vysvětlit. Neumím si to v hlavě rozklíčovat, protože to dává i nedává smysl. Když přeci vyhraješ třikrát za sebou, měl bys být psychicky nahoře a vézt se na vítězné vlně, ale opak je pravdou.

Někdo tvrdí, že ti po třech vyhraných zápasech dojdou síly, ale nemyslím si to. V sedmém zápase opravdu každý hráč nechá na ledě úplně všechno. Ty sice tlačíš káru, ale síly přeci dochází i soupeři. Asi hrálo roli i to, že porazit čtyřikrát za sebou tým z horní poloviny tabulky je prostě extrémně těžké, což může být důvod, proč to v extralize ještě nikdo nedokázal.

Už je to ale minulost, koukáme dopředu a hlavně sami na sebe. Můžu potvrdit, co říkali v rozhovorech Horynka nebo Řepa. Atmosféra v týmu je skvělá, na Třinec si věříme. Chtěl bych se ale vrátit k Buchtovi. Všichni jste určitě po čtvrtém zápase v Liberci viděli záběry z kabiny, jak moc jim s Formičem na úspěchu záleží.

Oba o tom otevřeně mluví, protože ve Spartě zažili fakt hodně. Přejou si, aby Sparta konečně uspěla. Ne kvůli sobě, ale kvůli Spartě. Oni u toho jen chtějí být a zažít pocit, že dosáhli cíle, za kterým si celé roky jdou. S čistým svědomím říkám, že je velmi dobře nastavený celý náš tým. Všichni se obětujeme pro úspěch, ale konkrétně Buchta s Formičem by udělali absolutní maximum, abychom na konci uspěli. A já jsem moc rád, že si toho všímáte i vy fanoušci.

V kabině je hokej velké téma. Nesledujeme jen extraligu, ale poslední týden jsme sledovali i švédskou ligu, kde nečekaně rychle skončil Färjestad s Davidem Tomáškem. Je to náš bývalý spoluhráč, ale i můj dobrý kamarád. Byli jsme spolu v kontaktu už během série, i proto mě mrzí, že jim skvěle rozjetá sezona skončila takhle. S klukama ale řešíme i normální věci ze života, velký téma jsou třeba děti!

Kdo máte malý prcky, určitě to znáte. Řada z nás má několikaměsíční děti, takže řešíme, že nám třeba přestali jíst anebo spát. I v tomhle je skvělý, že máme v týmu nejen zkušený hokejisty, ale i zkušený tatínky! Ha ha.

Aktuálně to řešil třeba Chlápa, kterýmu nespal kluk a v noci je budil. V tu chvíli ale pomohl Kempes, který nám vyprávěl, že v Americe zažili s malým to stejný, protože jim řval celou noc a nespali. Našli si tam nějakou trenérku na spánek dětí, která jim po první návštěvě pomohla. Chlápa to zkusil taky a po třech dnech spal i jejich kluk. Můžu vám tuhle pomoc doporučit, ale děkujte pak Kempesovi.

Rád bych se ještě vrátil k sobě. Teda spíš k ségře, která je oficiálně inženýrka. I díky tomu, že jsme Liberec vyřadili po čtyřech zápasech, mohl jsem být na její promoci, za což jsem strašně rád! Já mám jenom maturitu na sportovním gymplu, ale kdybych nehrál hokej, asi bych mířil na stavařinu, ve které se našla moje mamka. Anebo ještě druhá možnost - vždycky mě bavili zubaři.

Fakt! Zní to asi divně, sám popravdě nevím, proč to tak je. I ve Spartě si třeba lidi z marketingu dělají legraci, že mám americkej úsměv do reklamy, ale rozhodně to tak nebylo vždycky. Jako malej jsem měl se zubama velký problémy, dokonce jsem dlouho nosil rovnátka. Zubař mi pak ale pomohl, takže možná proto jsem si k tomuhle oboru našel vztah. Jo, asi bych byl stavař, anebo zubař.

Jsem ale rád, že mi vyšla profesionální kariéra, a že můžu být ve Spartě. Moc se těším, až to v úterý zase začne, a to hlavně proto, že se vrátíme domů. Koukal jsem, jak rychle mizí vstupenky, za což si zasloužíte fakt velký poděkování! Od kluků a holek z marketingu navíc víme, jak vás baví nová appka a originální videa z naší kabiny.

Jsme rádi, že v úterý a ve středu bude O2 arena sparťanská. A věřím, že i vítězná!

Něma

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Němeček: Vyprodaná O2 arena nám pomůže

Boj o všechno! Série vyvrcholí v Praze

Zajistěte si vstupenky na 7. semifinále

Najman: Věřím, že to v sobotu urveme!