5. 12. 2015 Tomáš Lichnovský

Na Boleslav raději o dvě hodiny dříve!

Nedělnímu utkání Sparty proti Mladé Boleslavi (od 17:00) bude předcházet bohatý doprovodný program. Oslavy 112. výročí založení klubu začnou už dvě hodiny před samotným zápasem v nákupní Galerii Harfa, kde se uskuteční autogramiáda členů Klubu legend. Poté odtajní bývalí hráči Sparty společně s útočníkem Danielem Přibylem podobu speciálního dresu, ve kterém svěřenci trenéra Josefa Jandače nastoupí do večerního duelu. Užijte si druhou adventní neděli se Spartou!

Mladá Boleslav jako barážový tým? Letos ne

Bruslařům se v této sezoně daří zatím výtečně. Po čtyřiadvaceti odehraných zápasech mají na svém kontě 45 bodů, což je řadí na průběžné 2. místo. Bruslařský klub těží kromě jiného ze spolupráce prvního útoku ve složení Jarůšek – Výborný – Pabiška. Členové úderného tria mají ve statistikách 15, 15 a 12 bodů, čímž výrazně přispívají k úspěchu svého týmu. Nejproduktivnějším hráčem Boleslavi je ale s 18 body za 8 gólů a 10 asistencí Tomáš Urban.

Tolik hitů rozdají průměrně za zápas boleslavští hráči

Spartu čeká doslovně opravdu tvrdý souboj. Mladoboleslavští hokejisté totiž v letošní sezoně rozdali nejvíce hitů ze všech účastníků extraligy – 499. To dělá téměř 21 hitů na zápas. Ne náhodou tak Boleslav vládne s 1238 body Radegast indexu. Nejtvrdším obráncem klubu je dlouhodobě Tomáš Voráček. Jistotou v brance Středočechů je s úspěšností 92,41 % David Rittich, který letos vynechal jen jeden zápas.

V pátek 4. prosince porazila Mladá Boleslav na domácím ledě Třinec 4:1, a potvrdila tak, že se jí před vlastními fanoušky daří. Bruslaři uspěli ve ŠKOENERGO Aréně jedenáctkrát ze třinácti utkání. Ale pravidelně bodují také na ledech soupeřů, což je vyhouplo do předních pater Tipsport extraligy. Sehrané trenérské duo František Výborný – Marian Jelínek si zatím může mnout ruce.

Nedělní program Sparty k 112. výročí založení klubu

• 15.00 – Autogramiáda členů Klubu legend HCS v Galerii Harfa
  • účast přislíbili: Hajdušek, Havel, Holeček, Horešovský, Hrdina, Kochta, Kuneš, Nikl, Pěnička, Šíma, Šindelář, Zábrodský, Zelenka, Žemlička
  • 16.00 – Konec autogramiády a slavnostní představení unikátního dresu „112“
  • sparťanské legendy společně s útočníkem Danielem Přibylem odtajní podobu unikátního dresu, ve kterém odehraje Sparta večerní duel
  • 17.00 – Extraligové utkání Sparty s Mladou Boleslaví
  • zápas odehrají hráči Sparty ve speciálních dresech a je připraven bohatý doprovodný program
  • během druhé přestávky bude slavnostně představen a pokřtěn sparťanský kalendář 2016

SPARTA VS. MLADÁ BOLESLAV ŘEČÍ STATISTIK

SPARTA vs. MLADÁ BOLESLAV
Jaroslav Hlinka 22 (8+14)Nejproduktivnější útočníkTomáš Urban 18 (8+10)
Michal Čajkovský 13 (4+9)Neproduktivnější obránceMatěj Stříteský 12 (3+9)
Daniel Přibyl
Michal Čajkovský +85Nejlepší hráč v Radegast IndexuTomáš Voráček +131
Jan Lukáš (91,77 %)
Tomáš Pöpperle (89,39 %)
Brankáři (úspěšnost zákroků)David Rittich (92,41 %)
Milan Řehoř (100 %)
6112Průměr diváků na domácích zápasech3895

Naposledy byla úspěšnější Boleslav, loučil se Michal Broš

Byl to boj. První čtvrtinu základní části uzavřeli sparťané 23. října právě na ledě Mladé Boleslavi a zápas do poslední chvíle neměl jasného vítěze. V 57. minutě vyrovnala Sparta zásluhou Jana Buchteleho na 3:3, čímž si zajistila jeden bod a prodloužení. V tom ale vystřelil domácím hráčům vítězství 4:3 Tomáš Voráček. Čtyřmi body za 1 gól a 3 asistence se na výkonu domácího týmu podílel kapitán David Výborný.

13. kolo: BK Mladá Boleslav – HC Sparta Praha 4:3p

Branky a nahrávky: 3. Výborný, 44. Voráček (Stříteský, Výborný), 48. Stříteský (Výborný), 64. Voráček (Látal, Výborný) – 31. Kudrna (Pech, Mikuš), 40. Přibyl (Hlinka, Buchtele), 57. Buchtele (Přibyl, Mikuš). Rozhodčí: Fraňo, Hejduk - Frodl, Kajínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4240. Střely na branku: 36:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3, 4:3. Nejlepší hráči utkání: Stříteský - Přibyl.

Slavnostním vhozením úvodního buly se před zápasem Mladé Boleslavi a Sparty symbolicky rozloučil s kariérou útočník Michal Broš. Mistr světa z roku 2000 a čtyřnásobný extraligový šampion (1998 a 1999 se Vsetínem, 2000 a 2002 v dresu Sparty) v minulosti hájil barvy obou týmů. Ještě loni působil v Mladé Boleslavi a nasbíral zde 23 bodů za 10 gólů a 13 asistencí. Před odchodem k bruslařům byl kapitánem Sparty, takže se dočkal mohutného skandování z obou táborů.

Sestavy z posledního zápasu:

HC Sparta Praha: Lukáš – Švrček, Čajkovský, Polášek, Eminger, Mikuš, Hrbas, Glenn – Kumstát, Pech, Sabolič – Buchtele, Klimek, Procházka – Kudrna, Hamilton, Forman – Dvořáček, Černoch, Havel

BK Mladá Boleslav: Rittich – Stříteský, Voráček, Trončinský, Holub, Ovčačík, Kučný – Jarůšek, Výborný, Pabiška – Látal, Urban, Pacovský – Hyka, Žejdl, Lenc – Musil, Hruška, Bárta – Ďurač

foto: bkboleslav.cz