24. 4. 2003 Redakce

Na MS nepojede ani Broš

Martin Richter bude jediným zástupcem pražské Sparty na mistrovství světa ve Finsku. Po Petru Břízovi vypadl z nominace také Michal Broš. Útočník Sparty je v trojici posledních vyřazených hráčů před MS. Stejný osud postihl pardubického Mikesku a budějovického Michálka.
V dvaadvacetičlenném kádru je dvanáct hráčů z NHL, po jednom ze Švýcarska a Finska a osm hokejistů z domácí ligy. K prvnímu tréninku se mužstvo sejde ve čtvrtek odpoledne v T-Mobile Areně. Už další den dopoledne odlétá do Helsinek. K prvnímu utkání nastoupí český tým v sobotu v 15 hodin proti Slovinsku. Z bývalých hráčů Sparty se na šampionátu úkážou Duda, Sup, Hlaváč, Jaroslav Hlinka a Výborný v českém týmu, dále Miroslav Hlinka ve slovenském výběru, Benda v německém mužstvu a Rebolj v týmu Slovinska.

Nominace Česka na MS ve Finsku

Brankáři: Roman Málek (Slavia), Jiří Trvaj (Vítkovice), Tomáš Vokoun (Nashville, NHL).

Obránci: Jan Hejda, Petr Kadlec (oba Slavia), Jaroslav Modrý (Los Angeles, NHL), Martin Richter (Sparta), Martin Škoula (Colorado, NHL), Jaroslav Špaček (Columbus, NHL), Pavel Trnka (Florida, NHL).

Útočníci: Jaroslav Balaštík (Hämeenlinna, FIN), Radek Duda, Michal Sup (oba Slavia), Milan Hejduk (Colorado, NHL), Jan Hlaváč (Carolina, NHL), Jaroslav Hlinka (Kloten, SUI), Jindřich Kotrla (Litvínov), Robert Reichel (Toronto, NHL), Martin Straka (Pittsburgh, NHL), Josef Vašíček (Carolina, NHL), Radim Vrbata (Carolina, NHL), David Výborný (Columbus, NHL).

Cestující náhradníci: Pavel Kolařík (Slavia), Jiří Hudler (Kazaň, RUS).

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!