19. 11. 2004 Vojtěch Gibiš

Na Spartě se představí Energie

V neděli 21.11.2004 zavítá do T-Mobile Areny tým Karlových Varů. Ten se pohybuje na rozhraní osmičky, avšak po reprezentační pauze překvapil výhrou 3:2 v Pardubicích. Sparta si stále drží čelo tabulky a bude chtít udržet si sérii domácí neporazitelnosti.
HC Energie Karlovy Vary před sezónou posilovala. Brankoviště Varů v průběhu minulé sezóny opustil Petr Franěk. Náhradou za něj přišel lotyšský reprezentant Edgars Masalskis. Ten se však nedokázal prosadit a místo něj překvapivě zaujal místo týmové jedničky dvacetiletý Lukáš Mensator, jemuž zdatně sekunduje Zdeněk Šmíd. Mensator se vrátil do týmu Energie taktéž před sezónou ze své zámořské pouti. Další velká jména přivábily Karlovy Vary do svého kádru. Ľubomír Hurtaj, Michal Dvořák, Martin Hlavačka, či exsparťanský kanonýr Róbert Tomík. Před reprezentační pauzou navíc mužstvo posílil plzeňský Michal Kraft, jenž přišel výměnou za Petra Míku. Momentálně v karlovarském dresu nejvíce září obránce Martin Hlavačka, jenž je i nejproduktivnějším hráčem týmu. Letos se již Energie jednou se Spartou střetla. Stalo se tak 8.11 a Sparta vyhrála po dramatickém průběhu zápasu. Energie totiž v druhé desetiminutovce první třetiny dostala příležitost hrát přesilovku pět na tři. Tu bezezbytku využila Procházkou a Tomíkem. V závěru první třetiny snižoval na 2:1 Petr Nedvěd. Až do konce třetí třetiny se již skóre neměnilo. V čase 58:12 se v přesilovce prosadil Richter a vyrovnal tak na 2:2. O padesát vteřin později utrpělo karlovarské publikum další šok. Obrana Energie totiž zapomněla na sparťanského kapitána Chabadu. Ten si již se Šmídem věděl rady, a zajistil Spartě tři body za vítězství 3:2.

Sparta přečkala reprezentační pauzu na prvním místě tabulky, o dva body před druhým Zlínem. V úterý se Sparťané představili na ledě Horáckého zimního stadionu v Jihlavě. Tam se dvě třetiny trápili, ale nakonec dokázali jasně zvítězit 4:0. První start v dresu Sparty zaznamenal slovenský defenzivní obr Ivan Majeský. Vychytanou nulu na konto v prvním extraligovém startu od začátku si připsal mladý Tomáš Pöpperle. Ten musel zaskočit za nemocného Petra Břízu. Spartě to zatím šlape jako celku, z kterého nejvíce vyčuhuje útočník David Výborný. Ten zaznamenal ve dvaadvaceti zápasech dvacettři bodů za šest branek a sedmnáct asistencí. V útoku mu zdatně sekundují Petr Ton, Martin Chabada, Petr Nedvěd a Jan Hlaváč. V obraně je nejlepší obrannou dvojicí nejen podle hlasování fanoušků duo Karel Pilař, Jan Hanzlík. Karel Pilař je se sedmi góly nejlépe střílejícím obráncem soutěže. Oba dva mají shodně na svém kontě jedenáct plusových bodů. Sparta bude v nedělním utkání postrádat dlouhodobě zraněného obránce Pittsburghu Josefa Melichara, obránce Josefa Řezníčka a útočníka Ondřeje Kratěnu. Dalším podstatným oslabením je absence brankáře Petra Břízy, jenž bude chybět několik týdnů, jelikož má natrhlé vazy v koleni.

Jistě zajímavé utkání začíná v neděli 21.11.2004 v T-Mobile Areně v 18:30. Vstupenky v ceně 70 – 130 Kč si můžete zajistit v předprodeji HC Sparta Praha, či přes prodejní síť Ticketpro a Tipsport. Pokud se nedostanete do T-Mobile Areny osobně, můžete utkání sledovat v našem online přenosu.

Sestavy z minulého kola:

Sparta: Pöpperle - Majeský, Richter, Pilař, Hanzlík, Schnábel, L. Procházka, Dobroň, Jan Hanzlík - Chabada, J. Marek, Ton - P. Nedvěd, D. Výborný, Hlaváč - Olesz, Broš, Kotrla - Netík, Sivek, Kašpařík. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.

Karlovy Vary: Mensator - Bauer, Harant, Kutlák, F. Ptáček, Krajíček, M. Hlavačka, Suur, J. Polák - Milan Procházka, Alinč, M. Dvořák - Tomík, Kraft, Hurtaj - Petr Kumstát, Skuhravý, Kraus¨- Košťál, Lipianský, Krátoška. Trenéři: Pazourek a Rulík.