11. 10. 2007 Vojtěch Gibiš

Na Spartu zavítají dravci ze Znojma

Sparťané se v pátek 12. října střetnou v T-Mobile Areně se znojemskými Orly. Holešovičtí mají o co hrát, poslední domácí utkání se jim totiž nepovedlo. Na diváky opět čeká zábava! Že si sparťani často dělají při zápasech ze soupeřů kuželky, to je jasná věc. Ale že se budou o přestávce na ploše kuželky hrát? Tak tohle jsme tu opravdu ještě neměli. Deset netrpělivě stojících kuželek se třese na tři soutěžící, kteří se utkají o zajímavé ceny.
O soupeři ...

Znojemští Orli se v jarním play off střetli ve čvrtfinále s pardubickým Moellerem. Po třech zápasech vedl Moeller 3:0 a vše vypadalo rozhodnutě. Jenže bojovníci ze Znojma dokázali sérii vyrovnat! Sedmý zápas doma Moeller zvládl a Znojmo tak nedostalo šanci obhájit bronzové medaile z loňské sezony. V létě se toho ve Znojmě moc neudálo, hostování skončilo Davidovi Nedorostovi, Michalovi Tvrdíkovi a obránci Onřejovi Křížovi. Do Slavie odešel Roman Němeček, pryč zamířil i Vladimír Říha. Znojmo v útoku posílili Tomáš Demel, Tomáš Čachotský, Radek Procházka a Tomáš Troligs. Do obrany získali Orli velezkušeného Radima Tesaříka a Lukáše Chmelíře. Znojmu se zatím příliš nedaří, s deseti body jsou Orli jedenáctí. Naposledy se Znojmo střetlo doma s Mountfieldem, kterému podlehlo 0:3.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Mladý útočník Martin Růžička se v létě 2005 vrátil z dvouleté mise v zámoří. Jelikož o něj mateřské Kladno nejevilo zájem, získala jej Sparta. Růžička sice nevstřelil branku, ale jako stabilní člen čtvrtého sparťanského útoku získal i on extraligový titul. Po sezoně si jej Kladno stáhlo a vyměnilo do Znojma. Tam se Růžička prosadil až do prvního útoku, kde zůstává i letos. Růžička je zatím nejproduktivnějším hráčem Znojma, v deseti zápasech vstřelil dvě branky, na další čtyři přihrál. Představovat Jiřího Dopitu hokejovým divákům je stejně zbytečná věc, jako chtít chytit Tonův blafák při penaltě. Dopita, nynější lídr Znojma, patří do zlaté generace českého hokeje, má zlato z olympiády i z několika MS. V této sezoně nastoupil osmatřicetiletý útočník k devíti zápasům, v kterých získal pět bodů za tři branky a dvě nahrávky.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:

Obhájci mistrovského titulu vstup do nového extraligového ročníku vyšel. Více než polovinu utkání dominovali na ledě oba brankáři, když náhle udeřil Netík a poslal Pražany do vedení. Hubený náskok si domácí hlídali, nakonec však inkasovali a museli se o vítězství poprat v závěru. Ujala se pohledná kombinace Hlinky s Hlaváčem, která zařídila Pražanům první tři body do tabulky. Sparta zvítězila fotbalovým výsledkem 2:1.

Také v dalších třech duelech o bodech rozhodovaly branky z poslední desetiminutovky. Ve Znojmě vedli nejprve hosté, poté zas domácí, avšak v 53. minutě vyrovnal na 2:2 Hlinka. Na řadu tedy přišlo prodloužení, které ve vlastním oslabení z protiútoku ukončil Vykoukal.

Do třetice napínavý závěr mělo i druhé střetnutí v T-Mobile Areně. Zpočátku to sice vypadalo, že tentokrát padne víc gólů, protože už ve 4. minutě otevřel skóre od modré Bičánek a o chvíli později vyrovnal po individuální akci Ton. Avšak poté hra nabyla spíše vyčkávacího rázu, a tak osud tří bodů zpečetil devět minut před koncem po minele Stehlíka znojemský veterán Dopita.

Ve Znojmě se brzy ujali domácí vedení Svobodou, ale už v deváté minutě odpověděl Dragoun. Poté se hrál zajímavý a bojovný hokej, další branky však nepřicházely. V šestapadesáté minutě vypálil Kratěna od mantinelu a Trvaj kapituloval. Vítězství Pražanů 3:1 potvrdil o minutu později Jaroslav Hlinka.

O Spartě:
Spartě se nepovedl poslední domácí zápas, lídr z Českých Budějovic ji přehrál 4:1. Holešovickým dělaly problémy hlavně rychlé brejky Mountfieldu. V úterý se vydali sparťané do Karlových Varů, dalšího týmu ze špičky tabulky. Do západočeských lázní cestovali Holešovičtí bez obránce Tabačka, zato s uzdraveným bekem Černoškem. Sparťané vždy vedli, nakonec však museli o výhře rozhodnout samostatné nájezdy. V ních se prosadil pouze Petr Nedvěd a mistr získal dva body za výhru 4:3. Sparta však nadále po čtyřech venkovních zápasech čeká na tříbodovou výhru. S dvaceti body je Sparta pátá, sedm bodů za suverénním Mountfieldem.
Ve Spartě nejvíce září:
Slovenský forvard Ľubomír Vaic přišel v létě do Sparty z Liberce jako jedna z největších posil. Třicetiletý útočník se v přípravě trochu hledal, jeho zvykání na nové prostředí však nabralo v posledních zápasech rychlý spád. V posledních čtyřech utkáních totiž útočný štírek nasbíral pět bodů. Po deseti zápasech je Vaic čtvrtým nejproduktivnějším hráčem Sparty s pěti góly a dvěma nahrávkami. O pozici druhého nejlepšího střelce mistrovského týmu se dělí se svým spoluhráčem z útoku Petrem Tonem. "Vždycky jsem byl střelec," to o sobě prohlašoval loni druhý nejlepší střelec Sparty Tomáš Netík. S dvaadvaceti přesnými trefami se zařadil Netík dokonce mezi deset nejlepších extraligových kanonýrů. S novou sezonou jako by chtěl pětadvacetiletý forvard předvést, že umí i nahrávat. Doposud vstřelil jen dvě branky, zato nasbíral sedm přihrávek, což je víc než kolikrát asistoval za celou minulou sezonu. Momentálně je Netík dokonce nejlepším nahrávačem celé extraligy!
O zápase:
Utkání 11. kola O2 extraligy začíná v T-Mobile Areně v pátek 12.10.2007 v 18:00. Pokud nebudete na utkání přímo přítomní, můžete průběh zápasu sledovat a držet Spartě palce u tradičního online přenosu.

Vstupenky a předprodej

Sestavy z minulého kola:
Duba - Ptáček, Jerofejevs, Vykoukal, Jan Hanzlík, J. Nedvěd, Černošek - Zelenka, P. Nedvěd, M. Havel - Ton, Vaic, Štrba - Netík, Sivek, Melichárek - Hromas, Langhammer, Podlešák. Trenéři: Výborný a Jelínek.
Trvaj - Jareš, Švrček, Bičánek, Chvátal, Tesařík, Kotaška - Erat, Dopita, M. Růžička - Plášek, Haman, J. Svoboda - Padělek, Beroun, Meidl - Selingr, Demel, R. Procházka. Trenéři: V. Sýkora a Hynek.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 3 - 1 - 0 4:0 9:4 3:1 2:2