9. 9. 2006 Lucie Vítková

Na Valašsko pro tři body

Necelých čtyřiadvacet hodin po úvodním střetnutí extraligy nastoupí Pražané k druhému kolu. Před televizními kamerami se představí ve Vsetíně, odkud se body nevozí snadno. Sparta však do dalekého města na Moravě pojede s jasným cílem zvítězit, a navázat tak na první bodový zisk z úvodního kola. Utkání na stadióně na Lapači začíná v 17:00.
O soupeři ...
Valaši mají za sebou hektickou sezónu, která pro ně byla existenční. Od počátku se potáceli na samém chvostu tabulky a dlouho před koncem základní části tušili, že je nemine účast v baráži. Samostatnou soutěž o bytí a nebytí v extralize Valaši zvládli, zda budou mezi českou elitou ale pokračovat, ještě nebylo vůbec jisté.Vsetín musel splatit všechny dluhy a poté se zaručit, že extraligu finančně utáhne. To vše se podařilo za pět minut dvanáct a malé městečko nedaleko Zlína opět ožilo.

Velké ryby do svých řad ale Valaši neulovili. Na Vsetíně vsází na mladé hráče z vlastních řad a na legionáře, kterých mají ze všech klubů nejvíce. Vsetínská soupiska čítá mimo českých hráčů rovněž čtyři Slováky, dva Finy a dva hráče s místem narození v Lotyšsku.

Úvodní kolo Vsetínu nevyšlo, když si odvezl osmigólový debakl z Pardubic. Rozhodující náskok si Východočeši vytvořili již v první třetině a potvrdili tak roli jasného favorita. V brance Valachů se vystřídali oba brankáři, vysokému přídělu branek ale nezabránili.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Mezi nejzkušenější hráče Vsetína patří Roman Stantien, jenž byl jako jediný ze současného kádru na počátku vsetínské mistrovské éry. Stantien působí v klubu s krátkou přestávkou již dvanáct let a poslední léta se pravidelně řadí mezi nejproduktivnější hráče Valachů. Že bude oporou také v letošním ročníku nastínil již v prvním kole, když vsítil v Pardubicích premiérový úspěch zeleno-žlutých v sezóně. Trenéři budou tradičně spoléhat také na osmadvacetiletého útočníka Tomáše Demela. Ten zamířil na Valašsko již v juniorském věku a v dresu Valachů válčí už osmou sezónu. Robustní centr rovněž sbírá body pravidelně, pochlubit se může mezi českými mantinely průměrem téměř půl bodu na zápas!
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
V loňském roce se oba sobotní soupeři střetli čtyřikrát, z toho třikrát se radovala Sparta. Přestože ambice a cíle klubů jsou diametrálně rozdílné, vzájemné zápasy Vsetína s Pražany bývají vyrovnané a mají náboj. Vsetínští se na utkání vždy dokáží připravit, namotivovat a pak jsou nepříjemným soupeřem. To dokazuje rovněž výsledek z loňské zimy, kdy Vsetín zvítězil po deseti měsících a poraženým byli právě hokejisté Sparty. Pražané si zpravili chuť v odvetě v lednu, kdy v posledním vzájemném měření sil vypráskali Vsetín výsledkem 6:0.
O Spartě:
Spartě vyšel start do nové sezóny na výbornou. Zodpovědným výkonem v obraně a trpělivostí dokráčela k důležitému prvnímu vítězství, kterým si zvedla sebevědomí do dalších bojů. Trenéři museli lepit sestavu na poslední chvíli, přesto se jim podařilo složit trojice, které si navzájem porozuměly a dokázaly se dostat do šancí. Hlavní kouč Výborný postrádal zraněného Štrbu a Stehlíka, kteří se ve sparťanském dresu neobjeví ani na Lapači. Na mladých hráčích se tak po náročném střetnutí se Znojmem může projevit únava. “Může přijít, ale musíme zápas zvládnout. Ve Vsetíně je malé hřiště, takže tam nebudeme tolik létat. Očekávám gólovou přestřelku,“ řekl krátce po duelu s Orly obránce Jan Hanzlík.
Ve Spartě nejvíce září:
V dobrém světle se příznivcům v holešovické T-Mobile Aréně ukázal gólman Dušan Salfický. Chytal spolehlivě, mužstvo několikrát podržel a dočkal se ovací slušně zaplněného domácího stánku Pražanů. Celkem musel Salfický zasahovat jedenadvacetkrát, inkasoval však pouze jednou a velkou měrou se podepsal pod sparťanské vítězství. Aktivitou hýřil také mladý útočník Tomáš Netík. Odchovanec Sparty vlétl do zápasu s chutí a od úvodních minut nejčastěji zaměstnával brankáře Trvaje. Jeho píle při střelbě se mu vyplatila ve 33. minutě, kdy po parádní kombinaci otevíral skóre utkání a nasměroval tak svůj tým k vítězství. Netíkovi se dařilo již v přípravném období a pohodu si přenesl také do extraligy.
O zápase:
Utkání začíná na Lapači v sobotu 9.9. od 17:00. Pro všechny příznivce bude na stránkách znovu připraven online přenos, utkání můžete v přímém přenosu sledovat rovněž na ČT2.
Sestavy z minulého kola:
Salfický - Ptáček, Černošek, Vykoukal, Jan Hanzlík, Tabaček, Benýšek - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Langhammer, O. Kratěna - Hromas, Netík, Podlešák.
Kučera (21. Štefl) - Kučný, Hrabal, Horák, Galvins, Bobček, Bolf, Ostrčil, Štach - Demel, Stantien, Škoda - Rob, Berzins, Dubec - Kraus, Sabol, Grill - Duba, Sakrajda, Davídek.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 5 - 1 - 1 3:3 3:0 2:3 4:2 4:2 4:0 1:0
2000/2001: 2 - 0 - 6 6:4 2:3p 2:4 1:4 2:3p 4:3 3:6 1:4
2001/2002: 4 - 0 - 0 5:2 4:2 6:3 3:2
2002/2003: 2 - 1 - 1 4:4p 1:2p 3:2 4:1
2003/2004: 2 - 0 - 2 1:0 2:4 5:2 1:2
2004/2005: 2 - 1 - 1 3:1 2:5 2:2 7:3
2005/2006: 3 - 0 - 1 4:3p 2:1 3:4 6:0

Internet: www.hcvsetin.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Ligu mistrů odstartujeme v Holešovicích!

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech