12. 9. 2016 Daniel Ryl

Na náš výkon se koukalo pěkně, těší Vránu

Po porážce ve Vítkovicích se sparťané představili na ledě Pardubic, kde se museli potýkat s absencí šesti hráčů včetně kapitána Jaroslava Hlinky. Jeho roli dočasně převzal zkušený útočník PETR VRÁNA a na východě Čech patřil k důležitým postavám nedělního podvečera. V úvodu třetí třetiny totiž rozvlnil síť za svým kamarádem Jakubem Štěpánkem a zařídil Spartě vítězství 3:2. "Všichni podali skvělý týmový výkon," pochvaloval si autor vítězné trefy Pražanů.

Ti vstoupili do utkání velmi aktivně a už po jedenácti minutách vedli po trefě Miroslava Formana. Domácí sice vzápětí odpověděli, ale Sparta si přece jen odnesla do kabiny těsný náskok po gólu Lukáše Cingela. Důležitý okamžik přišel ovšem na startu třetí části, kdy mířil přesně Petr Vrána a přidal třetí gól Pražanů. "Nad zakončením jsem nepřemýšlel. Dostal jsem od Lukáše Pecha dobrou přihrávku, jeden z našich kluků šel do branky a mě napadlo, že musím vystřelit, protože jsme si celou dobu nahrávali," řekl po utkání spokojený útočník, pro kterého se jednalo o první extraligovou trefu ve sparťanském dresu.

Petr Vrána

Zmíněný záskok Jaroslava Hlinky byl z pozice kapitána spokojený a pochvaloval si zejména nasazení svého týmu. "Každý z našich kluků hrál to, co hrát měl a podali jsme skvělý týmový výkon. Až se začnou vracet zranění kluci, doufám, že nám to pomůže a budeme předvádět ještě lepší hru," narazil na rozsáhlou absenci pražského celku. Kromě Jaroslava Hlinky chyběli také Richard Nedomlel, Martin Procházka, Martin Gernát a potrestaní Lukáš Klimek s Brianem Ihnačákem.

"My jsme předvedli, že pokud budeme takhle bojovat, můžeme vyhrávat. Ke konci zvládli kluci oslabení perfektně," pochvaloval si Vrána, kterého potěšilo, že se jeho tým oproti pátečnímu utkání ve Vítkovicích zlepšil, co se inkasovaných trestů týče. "V Ostravě to byl extrém. Tentokrát jsme se docela drželi a utkání mělo náboj." Sparta si se svým soupeřem poradila i díky své aktivitě a napadání.

Také o něm mluvil muž, jenž se postaral o první vítězství Sparty v novém ročníku Tipsport extraligy. "Máme nějaký plán, jak hrát a vycházel nám. Pardubice si ale vedly velmi dobře a několikrát nás dokázaly potrápit, což jsme jim usnadnili svými chybami." Vrána tak skóroval proti svému bývalému spoluhráči Jakubu Štěpánkovi, který se před pár hodinami stal last minute posilou východočeského celku a měl by pomoci při brankářské krizi.

Už při prvním startu navíc prokázal, že kvality určitě má. "Neměl to snadné, ale nebylo vidět, že dlouho nechytal. Kuba podal špičkový výkon," chválil svého bývalého parťáka z Vítkovic a Lva sparťanský útočník. Z novice v pardubickém brankovišti ovšem překvapený nebyl. "Shodou okolností jsme se potkali ve Vítkovicích a kluci se cestou do Pardubic bavili o tom, že mají problémy s brankáři a Kuba se s nimi dohodl na výpomoci. Pro něj to je dobře, potřebuje chytat a Pardubicím může jen pomoci," uvedl před novináři Vrána.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!