29. 10. 2008 Lucie Strouhová

Na tabulku se nedíváme, tvrdí obránce Gulaši

Obránce Michal Gulaši patří k příjemnějším překvapením právě probíhajícího ročníku extraligy. Ve dvaadvaceti letech přestoupil z Ostravy do hlavního města a do holešovického velkoklubu skvěle zapadl. Sbírá body, dominuje především ve statistice +/- bodů. Naposledy ve Znojmě pomohl Pražanům asistencí.
Když hokejisté Sparty odjížděli na jih Moravy do Znojma, měli jasný cíl. Urvat nad tehdy posledním celkem extraligy tři body. To se nepodařilo, přestože Výborného svěřenci měli utkání dobře rozehrané a dvakrát vedli. Po utkání však v táboře Pražanů přeci jen spokojenost vládla. „Jakýkoliv bodový zisk z venku je dobrý, výhra na penalty se počítá,“ řekl mladý bek Michal Gulaši, jenž se v utkání prezentoval asistencí.

Utkáním ve Znojmě odstartovala Sparta sérii tří zápasů na hřišti soupeře. Nyní v pátek jede na Kladno, v neděli se představí v Pardubicích. „Je nám jedno, kde hrajeme, hlavně musíme konečně začít získávat body,“ uvědomuje si odchovanec ostravského hokeje. V pátek na Kladně však bude boj o osmé místo, oba celky od sebe v průběžném pořadí dělí pouhý bod. „Pro nás je bitva každý zápas, musíme vyhrávat, všichni to víme,“ říká Gulaši.

“Podle mého názoru se nikdo z nás na tabulku moc nedívá. My chceme vyhrát každý zápas nebo získat nějaké body. To, že je to teď ve středu tabulky vyrovnané, je sice fakt, ale naším cílem je v každém zápase bodovat a posouvat se tabulkou nahoru,” odhodlaně tvrdí pravidelný účastník mládežnických reprezentačních výběrů.

Po nedělním kole se pak nejvyšší soutěž na chvíli zastaví, na řadu přijde první reprezentační přestávka. Pro hokejisty Sparty pauza může být vysvobozením. “Zatím ale na přestávku nemyslíme, máme v hlavě nejbližší utkání a nekoukáme se tolik dopředu,” tvrdí zadak se čtyřiadvacítkou na zádech.

Po dvanácti dnech bez zápasového zatížení by se mohla do sestavy Sparty vrátit řada marodů. Mužstvu chybí zejména důrazný Koreis a štírek Netík, který bojuje do posledních minut zápasu a umí rozhodnout. “Po reprezentační přestávce by mohli vyjet na led, určitě to pro mužstvo bude vzpruha,” věří hokejista, jenž se snažil prosadit i v juniorských soutěžích za mořem.

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila

Kouč juniorů Netík: Těší mě, jak kluci rostli