9. 1. 2023 Daniel Ryl

Na východě Čech nás čeká televizní dohrávka

Nabitý program nám nedá polevit! Už v úterý 10. ledna máme na programu další náročnou bitvu, a to na ledě vedoucích Pardubic. Na konci září jsme na ledě rozjetého Dynama brali dva body, na které budeme chtít navázat i tentokrát. Třetí vzájemný souboj sezony můžete sledovat od 17:30 hodin v přímém přenosu ČT sport.

Rekord fanoušků, první nula i "gól" posily

Nedělní domácí utkání proti Kladnu se neslo v duchu milníků. Návštěva 14 292 diváků byla nejvyšší v této sezoně, navíc sledovala vybojované vítězství 4:0. Gólem se pod triumf podepsal obránce Martin Jandus, jenž čtvrtou trefou překonal své extraligové maximum. "Máme tak silný tým, že když se dobře nastavíme, tak můžeme porážet každého," přiznal v rozhovoru po utkání.

Gólový účet orámoval čtvrtou sparťanskou trefou Pavel Kousal, jenž na svůj první zásah ve Spartě nezapomene. Kotouč totiž do sítě nedopravil, jelikož ho před prázdnou brankou fauloval Tomáš Plekanec, kvůli čemuž sudí ukázali technický gól. Z první nuly ve Spartě se pro změnu radoval brankář Josef Kořenář, jenž už se na ledě potkal i s navrátilcem Davidem Kašem.

Posílené Dynamo uniká Vítkovicím

Východočeši půjdou do vzájemného utkání ve skvělém rozpoložení. V novém roce vyhráli všechny tři zápasy, na čele tabulky drží náskok dvou bodů a oproti Vítkovicím mají utkání k dobru. Vedení se navíc trefilo do doplnění kádru, jelikož Lukáš Sedlák po návratu z NHL bodoval ve všech šesti duelech a v posledních třech dokonce skóroval!

Na návrat ze zámoří čeká také útočník Jan Mandát, zatímco skvělé výkony vynesly Robertu Kousalovi novou tříletou smlouvu. „Jsme moc rádi, že se u nás Robert rozhodl pokračovat. Vrátil se jako první ze své generace hráčů a pomáhal nám v těžkém období. Jsme rádi, že tato spolupráce bude pokračovat i v dalších letech," řekl na klubovém webu sportovní ředitel klubu Dušan Salfický.

Jubileum pro Formana a rozšíření Klubu legend

Úvodní vzájemné utkání sezony nabídlo na východě Čech parádní bitvu, ve které jsme dvakrát vedli, přesto domácí dokázali pokaždé vyrovnat. I díky 100. gólu Míry Formana ve Spartě dospělo utkání do nastavení, v němž jsme díky skvělému Jakubu Kovářovi vybojovali vítězství 3:2 po nájezdech.

Odveta se odehrála o týden později, a to ve slavnostním hávu. Televiznímu šlágru předcházel slavnostní ceremoniál, při němž bylo do Klubu legend přijato pět nových tváří. Aktivní sparťané sice následně dokázali otočit nepříznivý vývoj, jenže pak pálili šance a po obratu hostů padli 2:3.

V den zápasu...

V úterý 10. ledna oslaví své 42. narozeniny bývalý sparťanský brankář Rastislav Staňa. Mistr světa z roku 2002 odchytal v našem týmu třináct zápasů v sezoně 2014/2015, ale pak musel ze zdravotních důvodů předčasně ukončit svou kariéru. Přejeme hlavně pevné zdraví!

Věděli jste, že...

Za úspěchem našeho týmu i Pardubic stojí dobrý vstup do zápasu! Náš tým totiž vyhrál devatenáct utkání, ve kterých dal první gól. Dynamo je na tom o jednu výhru hůře, ale oba týmy jsou v tomto ohledu nejlepšími celky celé soutěže.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu