2. 10. 2019 Petr Pavlík

Nachtigalová: Bojujeme jeden za druhého

S hokejem jsou většinou spjati muži, nicméně i ženy se v něm občas najdou. Ve sparťanském parahokejovém týmu hraje už několikátou sezonu po sobě JANA NACHTIGALOVÁ, která má za sebou, stejně jako její spoluhráči, nelehkou minulost. "Nové dresy jsou opravdu nádherné, moc se mi líbí. Děkuji vedení Sparty, že se o nás takhle zajímá," kvituje jediná zástupkyně ženského pohlaví ve sparťanské kabině.

Věřím, že společně budeme jedna velká Sparta

Nedávno vás navštívilo vedení Sparty, od něhož jste dostali nové dresy. Jak se ti líbí?
Jsou opravdu nádherné, moc se mi líbí. Mají svoji nápaditost, vypadají ještě o něco líp než minulou sezonu. Jsou takové jednodušší, ale zase hezčí. Děkuji vedení Sparty, že se o nás takhle zajímá, protože je to od nich moc hezkě. Věřím, že naše spolupráce bude fungovat.

Kabinu tvoří skvělé jádro sledge hokejistů, máte mezi sebou někdy nějaké rozmíšky?
Máme dobrou partu, i když se někdy docela hodně popichujeme. (usmívá se) U postižených je to tak trochu zvykem. Když ale máme nějaký problém, dokážeme se podržet. To platí i na ledě. Jednoduše řečeno bojujeme jeden za druhého, takhle funguje naše parta.

Doufám, že se vztahy mezi námi ještě víc upevní. Věřím, že od této chvíle budeme dohromady jedna velká Sparta.
Jana Nachtigalová o vzájemné spolupráci

Pokud se nepletu, v týmu jsi jediná žena. Jak tě kluci berou?
Už si zvykli. Oni občas říkají, že se chovám víc jako chlap než někteří ostatní. Nevím, jestli je to z jejich strany jen poklona, nebo to myslí vážně. Těžko říct. (usmívá se)

Museli si ze začátku hodně zvykat? Nebylo to naopak?
Myslím, že ne. Bylo to hodně o prvním společném tréninku. V kabině se všichni potkáváme skoro pořád, takže jsme si na sebe postupně zvykli. Teď už je to v pohodě.

V Česku se už hraje i ženský hokej. Měla jsi to i z tohoto pohledu trochu snazší?
Určitě ano. Na druhou stranu si myslím, že u nás v České republice je strašně velký problém vůbec přemluvit a nalákat ženy, dívky, vlastně kohokoliv ke sledge hokeji. Nevím, čím to je. Možná se bojí nebo je prostě tenhle sport nepřitahuje. Škoda, třeba se to někdy změní.

Minulá sezona skončila medailovým nezdarem. Myslíš, že jste měli na víc?
V tu chvíli, kdy jsme bojovali o třetí místo, jsme měli bohužel některé hráče zraněné. Jednalo se navíc o naše klíčové. Ale i tak jsme to jako tým nezahodili, bojovali jsme do poslední chvíle. Bohužel to nevyšlo, ale i čtvrté místo je pěkné. Na jaře budeme zase bojovat.

Mužstvo tvoří dobře vybavení hráči, v sezoně se tedy máme o co opřít, nemám pravdu?
Ano. Připadá mi ale, že v týmu máme hodně individualit. Musíme si víc přihrávat a vzájemně se poslouchat. Sledge hokej je většinou kolektivní sport, bez toho se nedá pořád vyhrávat.

Když zmiňuješ kolektivní hru, hokej se bez ní neobejde. Navštěvuješ zápasy áčka?
Snažím se. Když mám čas, ráda se přijdu podívat. Bohužel nejde chodit pořád, každý z nás v týmu má zaměstnání. Pokud ale můžu přijít, neváhám. Být na zápasech je určitě skvělý zážitek.

1
Jana Nachtigalová je v současné době jedinou ženou ve sparťanském parahokejovém týmu.

Vedení oznámilo, že plánuje do budoucna hlubší spolupráci. Vnímáš to stejně?
Doufám, že se vztahy mezi námi ještě víc upevní. Sparta se nás snažila podporovat i v minulých sezonách. Věřím, že od této chvíle budeme dohromady jedna velká Sparta.

Co říkáš na počínání našich hokejistů na mistrovství světa v Ostravě?
Ani nemám slov, bylo to něco úžasného. Stadion byl někdy i plný. Všichni, co se zúčastnili této akce, si rozhodně zasloužili hrát v takové atmosféře. Medaile bohužel nemůže být vždycky.

A co hlavní cíl v příští sezoně?
Jedině zlato!

Rozpis zápasů sparťanských para hokejistů:

19. října 2019 – HC Sparta Praha – SKV Sharks Karlovy Vary (Icerink Strašnice, 13.30 hod.)

9. listopadu 2019 – HC Sparta Praha – SOHO Olomoučtí Kohouti (Icerink Strašnice, 13.15 hod.)

10. listopadu 2019 – HC Sparta Praha – SHK Mustangové AUTO IN

30. listopadu nebo 1. prosince 2019: SKV Sharks Karlovy Vary – HC Sparta Praha

14. prosince 2019 – HC Sparta Praha – SHK LAPP Zlín (Icerink Strašnice, 17:00 hod.)

15. prosince 2019 – HC Sparta Praha – HC Studénka

4. ledna 2020 – SOHO Olomoučtí Kohouti – HC Sparta Praha

5. ledna 2020 – SHK Mustangové AUTO IN – HC Sparta Praha

Forman: Bouřka v kabině nám pomohla

SPA - LIT 5:4p - Vítězný návrat domů

Třináctý ročník Sparťanské krve se blíží!

Polášek: Doufám, že jsem prolomil smůlu