26. 3. 2009 Lucie Strouhová

Naději vystřelil Kratěna

Nervy pracovaly na plné obrátky, už nebyla cesta zpět. Hokejisté Sparty museli vyhrát. Nakonec vítězství v nervydrásajícím souboji vystřelil v prodloužení Ondřej Kratěna, který vrátil sérii do Karlových Varů. Tam bude Sparta odvracet druhý mečbol.

Ondro, jak vznikla situace před rozhodující brankou?
David Výborný mi nechal puk, sjel jsem si pro něj do naší třetiny. Otevřel se přede mnou prostor, tak jsem jen co nejrychleji pelášil na branku. Měl jsem dost času na zakončení, dopadlo to dobře.

Dlouho jste se nemohl prosadit, nyní jste udeřil v pravý čas…
Chci věřit tomu, že už mi to tam začne padat. Do šancí se budu rvát dál. Měl jsem obrovskou radost, když jsem viděl i těch lidí, kteří to prožívali s námi. Byl jsem šťastný a uděláme všechno pro to, abychom se vrátili do Prahy.

Ondřej Kratěna

S čím jste šli do utkání?
Soustředili jsme se na obranu a u soupeře ve třetině hrát aktivně. Celý zápas se nám to dařilo, ale naráželi jsme na výborného Mensatora. Chytá výborně, ale pořád jsme šli trpělivě za svým cílem.

Jak moc bylo utkání náročné zejména po psychické stránce?
Dostali jsme se do téhle situace sami, takže se s tím musíme porvat. Už nemůžeme couvnout a podle toho se snažíme hrát. Určitě ale na nás nervozita znát byla, nebyli jsme uvolnění, každý si uvědomoval o co šlo, nikdo ale nechtěl dnes končit sezónu.

Znovu jste ale měli na mále, přitom jste nevyužili mnoho přesilových her a to ani tu pět na tři…
Už to bylo lepší, posílali jsme puky na branku a nějaké šance jsme měli. Věříme, že to prolomíme a něco nám do branky spadne.

Série se stěhuje zpět na západ Čech, co udělat jinak aby Sparta nedopadla jako v předchozích dvou zápasech?
Musíme vyhrát, takže budeme hrát stejně. Věřím, že jsme se poučili z toho špatného zápasu, který jsme tam odehráli a ještě se vrátíme do Prahy.Nesmíme se zbláznit a chtít rozhodnout na začátku, chceme hrát od obrany a na rychlé brejky.

Znovu půjde o hodně…
Nesmíme se bát, musíme se snažit a hrát náš hokej. Vary jsou pořád vepředu, mají to ve vlastních rukou. Ale znovu opakuji, nikdo nechce končit sezónu a ještě jim to chceme zkomplikovat.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mácha: Starší kluci týmu pomůžou

Vyhrajte podepsaný dres Lukáše Pecha!

Hlaváč: Možná se do Sparty vrátím

Sparťané po nákaze darovali krevní plazmu