9. 1. 2016 Daniel Ryl

Nadšený Procházka: Zážitek na celý život!

Hokejisté Sparty mohli odjíždět z Brna spokojení. Svěřenci Josefa Jandače dokázali smazat dvoubrankovou ztrátu a nakonec si odvezli tři body za výhru 4:2. K těm přispěl také mladý útočník MARTIN PROCHÁZKA, který tentokrát neskóroval, ale brankáře Čiliaka dvakrát prověřil. Stejně jako jeho spoluhráči neskrýval po utkání nadšení.

Důvodem je cenné vítězství a parádní zkušenost pro hráče obou mužstev. „Bezprostředně po utkání jsou to neuvěřitelný pocity, byl to super zážitek,“ usmíval se jednadvacetiletý člen čtvrtého útoku. Jeho formace se proti Kometě neprosadila, ale zejména obránce soupeře řádně zaměstnávala. Svou aktivitou tak přispěla k obratu a cenné výhře.

Martin Procházka

„Celé utkání jsme si užívali a i za stavu 0:2 jsme doufali, že to otočíme, což se nám naštěstí nakonec podařilo,“ přiznal po utkání autor pěti branek a dvou asistencí v této sezoně. I on byl u toho, když Sparta dokázala srovnat krok a poté dlouho brněnské hokejisty přehrávala. Sparťané nezazmatkovali ani poté, co během své herní převahy nevyužili přesilovou hru.

Procházka nakonec přiznal, že právě gól na 3:2 byl klíčový. „Bylo důležité, že jsme i po nevyužité přesilovce pokračovali v tlaku a dokázali dát gól na 3:2.“ Úkoly od trenérského štábu zněly jasně. „Celý zápas jsme se je snažili dostat pod tlak a co nejvíce střílet na branku, což se nám potom vyplatilo,“ těšilo účastníka juniorského šampionátu v roce 2014. I přes velký mráz a nezvyklé podmínky si mladý útočník organizaci pochvaloval.

„Led byl dost kvalitní, byl suprově připravený. Podmínky byly dneska slušný.“ Procházku nelimitovala ani velká zima, která za Lužánkami panovala. „Možná trochu zmrzlé prsty u nohou a rukou, ale jinak to člověka nijak neomezuje.“ Jinak tomu nebylo ani na trestné lavici, kam rodák z Roudnice nad Labem jednou usedl a odpykal si dvouminutový trest.

„Tam jsem rozhodně nemrznul. Když jsem viděl, jak se kluci brání, tak jsem se potil víc než na ledě,“ usmíval se autor hattricku do sítě Karlových Varů. Jak sám přiznal, na brněnské utkání pod širým nebem bude vzpomínat ještě hodně dlouho. „Na klubové úrovni to byl asi největší zážitek. Všichni na to asi nezapomeneme.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje

Chlapík se upsal Ottawě a odjíždí do Kanady