9. 3. 2017 Tereza Velikovská

Nahlédněte do sparťanské šatny v O2 areně!

Podobně jako v kterékoliv jiné šatně, tak i v té sparťanské v O2 areně je ustálený zasedací pořádek. Stálí členové sestavy mají svá místa, mladí hráči, kteří hrají nepravidelně, se pak usadí na místo aktuálně absentujícího kolegy. Nejvíce místa mají pochopitelně brankáři, jejichž výstroj zabere větší prostor. Ti sparťanští, Tomáš Pöpperle a Filip Novotný, okupují společně zadní stranu šatny.

Kolem nich sedí pospolu ve dvou čtveřicích všichni obránci, aby spolu mohli s gólmany o přestávkách mezi třetinami komunikovat. Koučové jim navíc mohou lépe udělovat defenzivní pokyny, které potřebují slyšet i brankáři, kteří s obránci na defenzivní činnosti úzce spolupracují.

Zbytek šatny patří útočníkům. Nikoho as nepřekvapí, že vedle sebe sedí „hokejová dvojčata“ a tradiční parťáci Lukáš Pech s Petrem Kumstátem. A kapitán Jaroslav Hlinka? Tomu patří místo mezi Michalem Barinkou a Janem Buchtelem.

Vedle sebe sedí i parťáci ze čtvrté lajny Andrej Kudrna a Lukáš Cingel. Třetí to party, Dominik Uher, má poté svoje místo u protější zdi mezi Brianem Ihnačákem a Miroslavem Formanem. A perlička na závěr, pro vodu to má nejblíže Lukáš Klimek, která sedí v rohu přímo u ledničky.

Uprostřed šatny je velký stůl, na který kustodi Hynek Svoboda a Josef Toma připravují iontové nápoje, energetické gely, ovoce, proteinové tyčinky, izolepy, tejpy a další potřebný inventář.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kempný: Máme co zlepšovat, závěr nekomentuji

Buchtele: Hráli jsme dobře ve všech situacích

KLA - SPA 1:7 - Emoce, první góly a výhra

JUN: LIB - SPA 1:3 - Výhra a skvělé přesilovky!