8. 10. 2023 Matyáš Kot

Najman: Příště musíme odevzdat jiný výkon

Opět se potkal na ledě se svým bratrem, bohužel z ledu odcházel spokojenější Adam, než sparťan Ondřej. "Liberec si tentokrát zasloužil výhru víc," konstatoval sparťanský bojovník.

Co rozhodlo v nedělním utkání s Bílými Tygry?
Myslím si, že první třetina nebyla špatná. Ve druhé třetině jsme hodně polevili, Liberec byl všude dříve a výhru si zasloužili víc než my.

V čem byl podle tebe lepší?
Lépe bruslili, byli dravější, měli větší chuť, jako kdyby chtěli vyhrát více než my. Přišlo mi, že jsme tentokrát byli jako profesoři, kteří jsou bez šťávy. V příštím zápase musíme odevzdat úplně jiný výkon než tentokrát.

Byla zlomovým momentem neproměněná čtyřminutová přesilovka?
Tam se to určitě zlomilo. S přesilovkami trošku bojujeme, i když jsme jeden gól dali. Naše přesilovka čtyři minuty – za tohohle stavu tak gól musíme dát, dorvat to tam a s tím zápasem něco udělat. Bohužel se to nepovedlo. Hráli jsme to hodně po obvodu kolem mantinelů, vůbec nás nepouštěli do před brankového prostoru, kde ty góly padají. Liberec to odehrál výborně, moc jsme se tam netlačili.

Máš za sebou úvod ve sparťanském dresu, jak jsi zatím spokojený se svými výkony?
Výkony vždy mohou být horší, ale také lepší. Zatím mám ze Sparty dobrý pocit, kabina a spoluhráči jsou super. Většinou vyhráváme, občas prohráváme, jako všude jinde. Ale myslím, že je dobrá nálada, že není důvod, proč nějak panikařit, protože tým je výborný. Těším se na další pokračování.

Zahrál sis i v prvním útoku, jaké to bylo?
Bylo to parádní, pro mě pocta. Jsou to hráči, kteří mají odehráno hodně zápasů v národním týmu. Hraje se s nimi hrozně jednoduše, takže jsem si to moc užil a doufám, že ještě někdy stejnou šanci dostanu.

Čeká vás zápas v Litvínově, co říkáš na jejich start?
Úplně se to nečekalo, tým mají kvalitní. Jsou teď na vlně, takže se na ten zápas hrozně těším, obzvlášť ještě když hrajeme u nich doma. Je to tam vždy nepříjemné, fanoušci je ženou dopředu. Hala je taková zvláštní, ale odehrálo se tam hodně historických bitev. Bude to pro nás výborná výzva.

Zůstáváme v TOP 3 tabulce. Jak hodnotíš úvod sezony?
Myslím si, že to nebylo špatné. Přišli jsme na spoustu věcí, které musíme zlepšit. Je začátek sezóny, furt je na čem pracovat. Myslím si ale, že se máme od čeho odrazit.

Na druhé straně hrál dnes opět tvůj bratr Adam, sledoval jsi ho?
Pokaždé, když hraje proti mně, tak se mu daří. Přeji mu to, ale mohl by taky někdy klidně bodovat proti někomu jinému, než proti týmu kde hraji já. (usmívá se)

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Poslední výjezd před play off, čeká nás Energie

DOR: SPA - LIT 4:2 - Hattrick skolil lídra!

Buchtele: V play off chceme diktovat tempo my

Jani Lajunen bude pokračovat ve Spartě