11. 4. 2024 Daniel Ryl

Najman: Věřím, že to v sobotu urveme!

Hořká porážka 1:2 po prodloužení a vyrovnání semifinálové série s Třincem je pro náš tým těžkou ránou, ale rozhodně nás nesrazí na kolena. "Když budeme v sobotu hrát jako dneska, jen přidáme více gólů a budeme mít více štěstí, tak se o nás nebojím," ujišťoval po hořké porážce útočník Ondřej Najman, jehož trefa nás na ledě Ocelářů poslala do vedení.

Může být zlepšený výkon pozitivní vzpruhou do sobotního utkání?
Souhlasím. Odehráli jsme zápas výborně. Když to srovnám se zápasy předtím, měli jsme výborný pohyb, akorát jsme dali prostě méně gólů než soupeř. Nechali jsme na ledě všechno, odmakali jsme to a za mě byl Třinec jen šťastnější.

Dokázali jsme Třinec mírně zaskočit tím, že jsme hráli jeho hru?
Forčeking ve středním pásmu nám šel oproti předešlým zápasům lépe, ale nebyli jsme odcouvaní, jako to hraje Třinec. Jen si myslím, že nám to vycházelo, protože jsme měli lepší pohyb.

Obětavost nám také rozhodně nechyběla, ukazuje to naši reálnou sílu?
Neskutečný. Všichni kluci do toho skáčou po hlavě, obětují se a nikdo není větší než tým. Fakt máme hroznou sílu a věřím, že to v sobotu urveme.

Může být zdravé naštvaní správným impulzem?
Já osobně naštvaný a skleslý nejsem. Je to 3:3, není žádný konec série a v sobotu se ukáže, kdo je lepší tým. Těším se na to!

Bude opět klíčové zvládnout první třetinu?
Musíme do zápasu vlétnout od první sekundy. Řekl bych, že když budeme v soboto hrát klidně jako dneska, jen přidáme víc gólů a budeme mít více štěstí, tak se o nás nebojím. Musíme napodobit dnešní pohyb, obětavost a tlak do branky. Měli jsme několik tyček, i Kovárna zachytal skvěle, takže když zápas odehrajeme jako dneska, není se čeho bát.AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest