20. 10. 2007 Lucie Vítková

Naše koncovka je tragická, láteří Martin Štrba

Jeho paže zdobily po utkání krvavé šrámy, jeho tvář zase zachmuřelý výraz. Bojovník Martin Štrba podobně jaké jeho spoluhráči často zkoušel ohrozit plzeňskou branku, ale bez úspěchu. Holešovické hokejky zaklela smůla, v koncovce se Výborného družina trápí. “Jednou dáme pět branek a zase naskočíme,“ doufá zarputilá třináctka.
Trápíte se v koncovce, kde je chyba?
Od začátku sezóny nejsme schopni dát více než čtyři branky. Na jeden gól se doma zkrátka vyhrát nedá. Nejhorší je, že si dokážeme vytvořit šance, ale proměníme je.

Je znát, že si v koncovce nevěříte…
Neřekl bych, že si nevěříme. Na tréninku střelbu každodenně pilujeme, zkoušíme jít do střel. Možná nám chybí i trošku štěstí jít po odraženém puku a za čáru ho dotlačit, prostě nějakého šmudlu, který by nás nakopl. Nevím, zda je chyba v nás a nebo se gólmani soupeře proti Spartě vždy tak vyhecují, že podají až heroický výkon, všechno nám pochytají… Je to o jednom zápase, kdy nastřílíme třeba pět branek a znovu naskočíme.

Prohráli jste dvakrát v řadě, jak se nyní nastartovat?
Půjdeme zápas od zápasu, v neděli zase může být všechno jiný. Uvidíme, kde budeme po dvaapadesáti kolech, teď je přeci jen začátek. Dnes jsme body ztratili, musíme je ulovit jinde.

Kde se podle vás zápas s Plzní lámal? Po neproměněné penaltě?
Měli jsme několik šancí už přes trestním střílením. Kdybychom dali druhou branku, mohlo vše vypadat jinak. Ta penalta nebyla zlom v utkání. Stačilo dát jednu z šancí a nemusela naše hra být tak utrápená, vítězství bychom si pohlídali a na hokejkách bychom měli klid.

Závěr utkání byl z vaší strany takový podrážděný…
S Plzní jsou to vždy vyhecovaná utkání, kdy oni po šedesát minut provokují. Nemůžeme si nechat všechno líbit, takže to k tomu patří a hokej je hra emocí. Určitě to však nebyla z naší strany frustrace z nepříznivého stavu.

Radost může trenérům dělat alespoň hra v oslabení…
Kluci oslabení trénují ve stejných dvojicích prakticky od léta a jsou na sebe zvyklí. Zaskakují jeden za druhého, perfektně se doplňují. Především díky jejich práci nám právem v oslabení patří prvenství v tabulce, góly prostě nedostáváme…

Naopak v útoku se hráči neustále točí, není tohle kámen úrazu?
Trenér s tím musí něco dělat. Když se nedaří střelecky, musí protočit hráče a dát týmu nový impuls. Je dobře, že s tím trenéři pracují a vyvíjí snahu nám pomoci to prokletí zlomit. Může se stát, že nás proházejí, nějaká nová dvojice se chytí a nastartuje celé mužstvo.

Na odpočinek máte jen den, pak je tu zápas se Zlínem. Co od něj očekávat?
Neexistuje pro nás nic jiného než vítězství. Jdeme do zápasu s tím, že chceme vyhrát a uděláme pro to všechno.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Hráči přistoupili na dočasné snížení platu

Jiří Hrdina: Ze Sparty jsem měl dobrý pocit

​Buchtele prodloužil kontrakt se Spartou

STATISTIKY: Veleli zkušení, dařilo se i bekům