7. 9. 2023 Marek Táborský

Návrat do Holešovic a nabitý program v O2 areně

​Nacházející sezona tradičního pražského klubu bude v mnoha ohledech speciální. Sparta slaví 120 let a chystá nejen velké oslavy, ale také nabitý program po celou sezonu. „Chystáme výjimečný zápas v ikonické holešovické hale, ale také atraktivní program v naší O2 areně. Stávající projekty chceme povýšit na ještě vyšší úroveň,“ říká generální ředitel Sparty Petr Vosmík.

Osm ligových titulů. Stovky výjimečných hráčů. Tisíce nezapomenutelných zápasů. Hokejová Sparta načíná svou 120. kapitolu, kterou bude provázet mnoho doprovodných aktivit v rámci oslav nejstaršího extraligového klubu. „Všichni děláme maximum pro to, aby byla Sparta v příštích letech úspěšná. Důležité je ale neopomínat sparťanskou historii a hráče, kteří ji tvořili,“ má jasno generální ředitel Sparty. „Fanoušci se mohou těšit zejména na speciální víkend, v němž odehrajeme dva zápasy, jeden ve Sportovní hale Fortuna a druhý v O2 areně,“ upřesňuje.


Sobota 9. prosince bude ve znamení návratu legend. A to jak hráčů, ikon sparťanského i československého hokeje, tak i legendárního stadionu. „Ve Sportovní hale Fortuna vyhrála Sparta šest titulů, Československo tady vyhrálo mistrovství světa v roce 1985. Bude to takový hokejový last dance haly, která nejen každému sparťanovi musela přirůst k srdci,“ těší se Jakub Dlouhý, člen představenstva HC Sparta Praha zodpovědný za marketing a komunikaci klubu. Permanentkáři Sparty mají na tento duel slevu 100 Kč, stačí při objednávce vstupenek v košíku uvést v políčku "ZÁPAS LEGEND - PERMANENTKÁŘI" číslo své permanentky a ověřovací údaj. Po kliknutí na políčko "nastavit slevu" bude částka upravena.

Na ledě i tribunách se s fanoušky sejdou sparťanští mistři, chybět nebude autogramiáda ani bohatý doprovodný program. „Za Spartu nastoupí hráči jako Jaroslav Hlinka, Jiří Hrdina, Jiří Vykoukal či Michal Neuvirth, do výběru československých legend přislíbili účast například Patrik Eliáš, Jan Hlaváč, Milan Jurčina a Ondřej Pavelec,“ předesílá Jakub Dlouhý. Vstupenky na tento zápas jsou již nyní k dispozici na serveru Ticketportal.

Zápas odehrají sparťané ve speciálních černých dresech s velkým logem „120“ na hrudi. O den později jej obléknou i hráči A-týmu, které čeká další speciální duel v O2 areně. „Zatímco zápas v Holešovicích bude ohlédnutím za sparťanskou historií, v naší stávající areně přichystáme mimořádný předzápasový program. Rozhodně bude stát za to,“ slibuje Dlouhý.

Kromě oslav 120 let se mohou fanoušci těšit na tradiční, zejména dobročinné projekty, které Sparta plánuje ještě vylepšit. „Speciální dresy obléknou sparťanští hokejisté také v rámci 15. ročníku Sparta vzdává hold, který bude tentokrát věnován záchranářům. V listopadu se budeme setkávat již po sedmnácté v odběrových místnostech u akce Sparťanská krev. Plánujeme i krásné vánoční utkání. Celou sezonou fanoušky provede speciální web 120LETHCS.CZ, kde na fanoušky bude čekat zcela exkluzivní obsah a předprodej vstupenek na vybrané duely. Registrovat se do něj mohou právě teď," dodává Dlouhý.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!