27. 11. 2023 Daniel Ryl

Návrat domů! Do parádní kulisy přijede Litvínov

Více než tři týdny od posledního domácího utkání se vracíme zpátky do O2 areny. V úterý 28. listopadu přivítáme od 18:30 hodin hokejisty Litvínova a vše nasvědčuje tomu, že zaútočíme na první vyprodané utkání v této sezoně. I vzhledem k vysoké návštěvě prosíme fanoušky, aby na atraktivní souboj přišli s dostatečným časovým předstihem. Utkání můžete sledovat také v přímém přenosu na O2TV sport, Radiožurnálu sport a na webu Onlajny.com.

Z kabiny Sparty: Těšíme se domů!

Naše mužstvo má za sebou úspěšný trip po venkovních kluzištích. Ze tří moravských soubojů a utkání v Liberci jsme si nakonec odvezli tři výhry a deset bodů! „Slyšeli jsme, že by proti Litvínovu mělo být vyprodáno, takže určitě bude skvělá atmosféra. Čeká nás vypjatý zápas. Vzhledem k tomu, že jsou pod náma, bude to takový souboj o druhého fleka,“ tuší obránce Ondřej Mikliš.

Defenzivní expert se na severu Čech netradičně zapsal i do listiny střelců, čímž přispěl k výhře 5:4. „Viděl jsem před sebou blokujícího hráče, nechtěl ho trefit, tak jsem se ho snažil obstřelit. Ale nejsem sváteční střelec. Šancí je dost, jen je nedávám,“ odmítl s úsměvem.

>>>ZLATÉ GÓLY SPARTY: PÁLILY LEGENDY I MLADÍK<<<

Milník sparťanské historie:

V historii našeho klubu najdete řadu významných zápasů, ale mezi ty nejslavnější se zapsal i jeden nesoutěžní. Ve čtvrtek 29. září jsme ve Sportovní hale přivítali hokejisty New York Rangers, přičemž se vzájemné utkání stalo velkým sparťanským milníkem. První střetnutí s týmem NHL dopadlo více než důstojně, jelikož jsme jednomu z nejslavnějších týmů světa byli rovnocenným soupeřem, kterému jsme nakonec po velkém boji podlehli 0:2.


Vervě pauza pomohla, ale jen částečně

Severočeši začali sezonu skvěle! Od návratu na extraligová kluziště však dvakrát ani jednou neskórovali, ale zato zvládli utkání v Třinci a skvěle otočili domácí derby proti Energii. V posledním utkání v Českých Budějovicích však vyšli všichni střelci naprázdno, načež gól Jana Štencela rozhodl o litvínovské hubené porážce 0:1. Čtvrtý tým tabulky stojí zejména na skvěle hrajících bratrech Kašových, když David Kaše s osmi góly a patnácti asistencemi vede celé bodování.

O bod pozadu zůstává bratr Ondřej Kaše, více než deset punktů však nasbírali také Jindřich Abdul, Petr Koblasa, Nicolas Hlava, Liam Kirk i Janis Jaks. Zatímco doma je Verva nejlepší, venku patří mezi nejhorší týmy soutěže. Svěřence Karla Mlejnka trápí také vhazování, ve kterém drží úspěšnost 42,42 % a je nejhorší v celé soutěži ve všech třech částech kluziště – v obranném, středním i útočném pásmu.

Z emotivního utkání bez bodů

V úvodním střetnutí na severu Čech bylo od prvních minut znát, že se v polovině října potkávají dva týmy z nejvyšších pater tabulky. Na dva góly domácích jsme díky Davidu Vitouchovi a Pavlu Kousali našli odpověď, ale třetí trefa Davida Kašeho osm minut před koncem už byla rozdílová. V závěrečné hře bez brankáře už jsme vyrovnat nedokázali, naopak domácí korunovali naši porážku 2:4.

Věděli jste, že…

Vzájemné zápasy bývají vyhecované, což potvrzuje i historie. Utkání z listopadu 2003 se totiž zapsalo do dějin, když se kvůli šestnácti menším trestům, dvěma osobním trestům a zejména sedmi vyloučením do konce utkání stalo s 227 trestnými minutami extraligovým rekordem! Uragán spustil nesportovní zákrok domácího hráče, po němž se strhla hromadná mela. O rok později ho překonalo derby Zlína se Vsetínem, ale triumf jsme si s Berany vzali zpět v lednu 2010.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu