23. 2. 2017 Tereza Velikovská

Navrátilec Hlaváč: Druhá místa mě nezajímají!

Ke sparťanskému týmu se opět připojil na poslední zápasy základní části TELH a blížící se vyřazovací boje JAN HLAVÁČ. Velezkušený útočník naskočí do prvního soutěžního zápasu za prvoligové Benátky nad Jizerou a brzy by ho měli fanoušci vidět také v dresu Sparty v rámci extraligových bitev.

Kdy jste přiletěl ze zámoří a jaký jste měl od té doby program?
Přiletěl jsem v sobotu a od neděle se už připravuju na ledě s týmem. Už ve čtvrtek večer si jdu zahrát první zápas, první ligu za Benátky. A brzy bych měl naskočit i do zápasu za áčko.

V Benátkách naskočíte do rozhodujícího zápasu předkola play off, takže to bude docela ostrý start…
Nevím, jaká tam bude situace, jestli mají dost hráčů. Ale jsem moc rád, že si zahraju první letošní zápas. Snad to dobře dopadne. Stejně jsem to měl i loni, jen to bylo dříve, takže jsem ještě stihl za Benátky odehrát zápasy v základní části.

Za Spartu nastoupíte do prvního zápasu ještě v základní části?
Určitě, tak jsme se domluvili s trenéry. Musím si zahrát, než začne play off. Nasát znovu atmosféru zápasů, abych byl do vyřazovacích bojů připravený naskočit. Cítím se slušně, uvidíme na ledě v zápase. Bez toho se to nedá moc říct.

Na ledě se tedy aktuálně seznamujete s těmi spoluhráči, které neznáte ze svého dřívějšího působení?
Já se tu byl už v létě několikrát podívat, takže se opravdu s většinou kluků už znám. Takže v seznamování není žádný problém, já už ve svém věku poznal tolik lidí. (smích)

Další shledání s jedním z vašich staronových spoluhráčů ale bude určitě speciální, řeč je o vašem parťákovi Jaroslavu Hlinkovi…
No jasně. (úsměv) Uvidíme, jestli se spolu třeba i objevíme na ledě, trenéři už to tu mají po skoro celé sezoně nějak sestavené. A daří se, takže kde a jak budu hrát, to záleží na nich. A uvidíme, jak se ukážu.

Co říkáte na posilu Petra Vránu, kterému se zatím daří skvěle a vede ligovou produktivitu?
To byl krásný nákup, povedlo se to. Doufejme, že tu zůstane i dál, to byla opravdu trefa. A daří se i ostatním hráčům, hrát celou sezonu nahoře, to není jen tak. I když máte skvělý mančaft, tak si to třeba nemusí sednout. A tým, který má hrát o titul, pak hraje o záchranu, už jsem to zažil několikrát. Kolikrát si to lidi třeba ani neuvědomí, že hrát nahoře není samozřejmost.

Sledoval jste i v zámoří, jak se Spartě během základní části dařilo?
Výsledky jsem samozřejmě sledoval pravidelně, takže o tomhle mám přehled. Sparta má zatím pěknou sezonu a doufejme, že to dopadne dobře i v play off. V televizi jsem viděl i dva zápasy v Lize mistrů, konkrétně domácí duely s Växjö a Bernem. To byla paráda, krásné zápasy.

447
Tolik zápasů Hlaváč odehrál v NHL.

Jak vnímáte právě Champions Hockey League jako celoevropskou soutěž, ve které se střetávají týmy z různých ligových soutěží?
Je to určitě skvělá myšlenka. Roky se tu dohadujeme, která liga je nejlepší, a teď je vidět, jako moc vyrovnané to ve skutečnosti je. Jak blízko byla Sparta tomu porazit i Frölundu. Je tam taky dobře vidět například to, že třeba ve Švédsku má každý tým dva tři hodně talentované osmnáctileté hráče, kteří jsou už v tomhle věku špičkoví. 

Je to tedy z vašeho pohledu zajímavé i pro fanoušky?
Určitě, jen mi přijde pro budoucnost ligy škoda, že na severu na Ligu mistrů nechodí moci lidí. Těžko říct proč, jestli jsou lístky moc drahé. Několik let jsem tam hrál a lístky na ligové zápasy jsou poměrně drahé. A možná je tam i malá propagace soutěže třeba v místních novinách.

Jaké máte po návratu cíle? Kam chcete se Spartou dojít?
Tak to je samozřejmě jasné, ještě v mém věku. Druhá místa mě nezajímají, já beru jen první místo. (směje se) Hrát semifinále, finále, to má význam pro někoho, kdo třeba ještě není ohraný. Já už jsem ohraný dost. (smích)

×
Dnes v 16:00 | Muži
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Zpátky do Prahy, Sparta hostí Litvínov

Sukeľ: Zasloužená výhra, skvělý výkon!

Leo Gudas: Radka bych ve Spartě viděl rád

Mistři 2007 - II. díl: Co dělají šampioni?