25. 11. 2007 Jakub Hlaváč

Nažhavená Sparta v úterý přivítá Zlín

Sparťané se vracejí z úspěšného tažení a budu chtít před svými fanoušky potvrdit dobré výsledky z venkovních zápasů. Do Prahy se chystá mužstvo Zlína, což by nemělo nechat jediného fanouška klidným. Zápas jistě nabídne řadu ofenzivních manévrů, které se snad budou dařit především domácím, kteří chtějí své skvělé fanoušky odměnit vítězstvím. Partnerem utkání je Gigasport, který věnoval ceny do soutěží.

O soupeři ...
Hokejový klub ze Zlína se před letošní sezónou rozhodl vsadit na omlazení hráčského kádru. Jedinou výraznou posilou se před sezónou stal Jaroslav Balaštík. A nedostatek zkušeností se projevuje především na kluzištích soupeřů. Svěřenci trenéra Bokroše letos dokázali venku porazit jen trápící se Pardubice a Kladno, což je na mužstvo, které pomýšlí na úspěch v play off žalostně málo. Fanoušky Zlína může těšit alespoň fakt, že ze stadiónu Luďka Čajky si body jen tak někdo neodveze. Velké trable měli Moravané s brankáři, Murína dlouho trápil naražený bok a vedení proto angažovalo zkušeného Biegla. Ten se v brance také dlouho neohřál, protože si v zápase s Plzní pochroumal krční obratle. I z tohoto důvody jistě ve Zlíně ocenili volnou neděli, kterou si mohli užít díky tomu, že si své utkání 25. kola ve Vítkovicích předehráli.

Hráčské osobnosti v týmu soupeře:
Po dvou letech strávených převážně v zámoří se do svého mateřského klubu vrátil ostrostřelec Jaroslav Balaštík. Nejvíce se zatím blýskl v domácím zápase s Pardubicemi, kterým nastřílel tři góly a postaral se tak o vítězství svého mužstva. V pětadvaceti zápasech se mu podařilo skórovat celkem patnáctkrát a na Petra Sýkoru, který zatím střelcům vévodí, ztrácí pouhé dvě branky. Na více než polovině z jeho zásahů do černého se podílel jediný muž - Petr Leška. Tvořivý centr, který celou extraligu uchvátil svými legendárními kroužky za brankou, ale zároveň si proti sobě řadu fanoušků popudil svou hrou na hranici záludnosti a přihráváním faulů. V T-Mobile Aréně bývá proto pravidelně domácím publikem vyzíván k opuštění ledové plochy… Letos se vzrůstem nevelikému útočníkovi daří nacházet hokejky střelců, tak jak je zvyklí a s osmnácti body je mezi zlínskými forvardy na druhém místě právě za Balaštíkem.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně:
Hokejisté Sparty v úvodním kole extraligy dlouho sahali po zisku všech bodů, ovšem nakonec se ze Zlína vraceli s těsnou porážkou. Pražany poslal do vedení kapitán Ptáček a hráči z hlavního města drželi hubený náskok až do začátku třetího dějství. Poté však domácí během sedmi minut stav otočili a dokráčeli k vítězství 2:1.

Lépe se Spartě dařilo na vlastním ledě, kde Zlín porazila 4:3. Sparta v zápase dlouho bojovala se svou nemocí – střeleckou impotencí. Zlínu se podařilo odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale domácí zápas rozhodně nevzdávali. Do útoku zavelel kapitán Ptáček, když ranou od modré čáry využil přesilovou hru. Jakoby branka pokropila hráče Sparty živou vodou, Zlín do mnoha šancí nepouštěli a Ton s Netíkem dokonali velkolepý obrat.

O Spartě:
Spartě se začalo dařit na ledech soupeřů. Od zápasu v Pardubicích nepoznala venku chuť porážky a sparťanským gladiátorům se tak u pasu houpou skalpy Vítkovic, Českých Budějovic, Znojma a Třince. Právě na stadiónu slezských ocelářů snad Pražané definitivně protrhli střeleckou smůlu, když svému soupeři nasázeli pět branek. Velkým pozitivem je procitnutí kanonýra Tona, který v pátek jednou brankou ze hry a proměněným nájezdem rozhodl o vítězství Sparty ve Znojmě a v neděli nejprve připravil pozici Langhammerovi a následně po precizně provedeném blafáku do bekhendu sám skóroval. Doma si holešovičtí hokejisté nepočínali po reprezentační pauze vůbec dobře. Nejprve rozdali body papírově slabším celkům Kladna a Ústí nad Labem. O mnoho lépe si svěřenci trenéra Výborného nevedli v duelu s ambiciózními Karlovými Vary, který ztratili v prodloužení. Nyní se do T–Mobile Arény vracejí nabytí energií a jistě se ze všech sil pokusí vybojovat vítězství.
Ve Spartě nejvíce září:
Hvězda Jakuba Langhammera na hokejovém nebi stoupá strmě vzhůru. Ve sparťanském týmu je již třetím nejlepším střelcem a třiadvaceti letech potvrzuje, že je obrovskou nadějí českého hokeje. Na ledě ho nelze přehlédnout nejen, nad ostatními nevyčnívá jen svou výškou, ale především přehledem a kontrolou puku. Po boku Petra Tona a Martina Štrby se stal elitním útočníkem a za prostor na ledě se bohatě odměňuje góly a nahrávkami. Tibor Melichárek se již aklimatizoval v týmu úřadujícího mistra a se vším všudy začíná naplňovat pověst kanonýra. Brankáře Vojtka v kleci Třince dokázal v neděli překonat dvakrát a mnoho nechybělo k tomu, aby mohl slavit hattrick. Panu Výbornému se podařilo útok Netík - Nedvěd – Melichárek naladit na společnou notu a všichni tři ze společné souhry profitují. Jejich góly Sparta potřebuje jako sůl, vždyť v posledních dvou domácích zápasech vstřelila vždy jen jeden, což stačilo na pouhý bod do extraligové tabulky.
O zápase:
Utkání se začíná v úterý 27. listopadu v šest hodin večer na ledě T-Mobile Arény. Neváhejte přijít podpořit sparťany v boji o další body do extraligové tabulky a nebojte se sebou vzít i své přátele, či rodiny. Pro ty, kteří se přec jen na zápas nedostanou, bude na webových stránkách připraven podrobný online přenos.

Vstupenky a předprodej

Sestavy z minulého kola:
Štefl - Černošek, Jan Hanzlík, Vykoukal, Cuník, J. Nedvěd, Tabaček, Jerofejevs - Netík, P. Nedvěd, Melichárek - P. Ton, Langhammer, Štrba - Zelenka, Vaic, Hromas - Mrňa, M. Havel, Podlešák.
Murín - Hamrlík, Galvas, Nosek (41. Lučka), Zubíček, Vosátko, Klouček - Balaštík, Leška, Záhorovský - Okál (15. - 20. M. Pšurný), M. Čech, Rachůnek - P. Barinka, Mokrejš, Andrašovský - Kubiš, Balán, F. Čech.
Vzájemná bilance zápasů
1999/2000: 3 - 0 - 1 2:4 4:2 2:0 4:1
2000/2001: 2 - 0 - 2 4:1 2:0 0:2 1:4
2001/2002: 3 - 0 - 1 6:3 7:3 6:2 2:4
2002/2003: 4 - 0 - 0 3:1 3:2p 3:0 3:1
2003/2004: 2 - 0 - 2 10:4 1:3 7:3 0:1
2004/2005: 2 - 0 - 1 3:1 3:2p 1:2p 4:4
2004/2005: 2 - 1 - 1 3:1 3:2p 1:2p 4:4
2005/2006: 7 - 0 - 3 4:1 1:3 5:4p 3:2 1:2 1:2 4:3 3:2 1:0 3:0
2006/2007: 7 - 2 4:1 7:1 1:5 8:3 4:0 3:2 3:2sn 2:5 3:2
2007/2008: 1 - 1 1:2 4:3

Internet: www.hokej.zlin.cz

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kdo s koho! Bitva o finále vyvrcholí v Praze

Forman: Věříme si, ale zůstáváme pokorní

LIB - SPA 2:3p - Prodlužujeme semifinále!

Horák: Náročný duel, nezabalili jsme to!