26. 3. 2009 Lucie Strouhová

Nečekaným žolíkem trenérů byl Vondráček, odměnil se gólem

Sezóna pro Romana Vondráčka skončila ve finále první ligy před pěti dny. Dlouho však malý útočník bez práce nebyl. Na výpomoc do Sparty přišel v pravý čas a na Mensatora našel recept hned z první střely. Jeho branka se ukázala být velice důležitou.

V šestém utkání finálové série první ligy skončila sezóna pro Romana Vondráčka, jenž hájil barvy Komety Brno. Dlouho si však blonďatý forvard volno neužíval. „Před dvěma dny mi zavolal pan Bříza, abych přijel pomoci Spartě. Hned jsem si jel do Brna pro věci a na pak na Spartu,“ vracel se čtyřiadvacetiletý hokejista k posledním dnům.

„Hned po telefonátu jsem zrušil dovolenou a začal se znovu připravovat na hokej. Po vyřazení jsem jen zapíjel hořkost,“ tetelil se Vondráček, jehož zájem mateřského klubu mohl překvapit. Play off první ligy jej totiž nezastihlo v ideální formě, v sedmnácti zápasech zaznamenal pouze jednu asistenci.

Roman Vondráček

„Nalepila se na mě smůla, ta nyní zase odešla,“ pokračoval pravidelný mládežnický reprezentant. Narážel tak na první utkání v rudém dresu, do kterého se výrazně zapsal. První jeho střídaní, první střela a Sparta vedla. „Bylo to vyloženě štěstí, na led jsem se moc nedostával a gól jsem dal z jediné střely,“ smál se hokejista.

Samotný zápas prožíval Vondráček s ostatními, páté semifinále jej plně vtáhlo do hry. Šlo o hodně, na střídačce to bylo znát. „Hrozně jsme chtěli, ale moc nás to svazovalo. Bylo hodně šancí, jenže Mensator všechno chytil. Podvědomě jsem se bál, aby se nám to nevymstilo a zápas se neotočil,“ odfrkl si už po střetnutí mladík.

„Jsem rád, že tady mohu být a že jsem týmu pomohl,“ řekl Vondráček. Ten Spartě v tíživé situace vypomáhá pravidelně, letos už jedno utkání sehrál také v základní části. Pravidelně však hraje první ligu. „Přechod mezi oběma soutěžemi není veliký, i v první lize jsou špičková mužstva. Spíš je rozdíl v taktice,“ prozradil. Sám Vondráček měl tentokrát ale návrat složitější.

„Po sezóně jsem zahodil brusle, takže musím nyní mít nové. Pohyb není takový, jaký bych si představoval,“ pokrčil rameny hráč, jenž v sobotu s týmem odcestuje také na zápas Čech.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mácha: Starší kluci týmu pomůžou

Vyhrajte podepsaný dres Lukáše Pecha!

Hlaváč: Možná se do Sparty vrátím

Sparťané po nákaze darovali krevní plazmu