8. 1. 2004 MiG

Nehrát zápasy je ubíjející, poznal Libor Procházka

Slovo citomegalovirus bude mít obránce Sparty v hlavě dlouho. Virus, který napadá játra, jej skolil po čtrnácti odehraných zápasech. Dvouměsíční výpadek připravil Libora Procházku o získanou kondici.
Vrátil ses nedávno do sestavy, jak se cítíš?
Na začátku zápasu je to docela dobré, ale pak cítím, že ubývají síly. Posledních deset minut mám už hodně krátká střídání. Je znát, že nemám natrénováno.

Chybí ti také herní jistota?
Skoro tři měsíce jsem neodehrál zápas. Mám za sebou sice iks sezón, tak to časem bude dobré. Ale jistota může přijít až tak kolem desátého zápasu.

Napadl tě vzácný virus…
Jmenuje se citomegalovirus. Je to vir, který lze dostat normálně ze vzduchu a může napadnout játra, což se stalo mě.

Během té doby si měl hodně omezený režim?
Úplně. Nesměl jsem dělat nic. Žádná posilovna, žádné výběhy, žádné kolo, nic. Dva měsíce jsem se nesměl hnout a ještě jsem měl dietu. Mohl jsem se akorát projít.

Jaké byly první krůčky návratu na led?
Dost špatné. Bylo to asi týden před Vánocemi. Člověku strašně chybí dech a síla v nohách. Chodil jsem na led nejdříve na dvacet třicet minut. Strašný! Dvouměsíční pauzu, že bych nic nedělal, jsem nikdy neměl. Vždy maximálně tři čtyři neděle.

Pomohlo ti aspoň trochu, že vás tady zraněných a nemocných bylo daleko víc? Že bylo s kým vtipkovat na toto téma?
Jednou se nás tady sešlo v kabině asi dvanáct. Je to pro zasmátí, ale spíš černý humor. Kluci jsou supr, že to zvládli, jak to přicházelo. O nějaké souhře tady nemohla být řeč.

Uvažoval jsi o tom, že bys ještě chvilku trénoval a odložil návrat do extraligy. Nebo platí čím dříve tím lépe?
Přesně tak. Utkání je supr trénink. Je samozřejmě otázka, abych se do zápasu moc nezatavil, aby mi to moc neublížilo. Ale strašně jsem se těšil na led, nehrát zápasy je ubíjející.

V týmu narůstá konkurence a týká se to i obrany. Jak to vnímáš i s ohledem na to, že jsi jedním z posledních obránců, kteří se vracejí z marodky?
Myslím, že je to dobře. Na play je třeba mít minimálně čtyři vyrovnané lajny, Pardubice i Slavia z toho loni těžily. Na tři pětky se play off nedá hrát, zápasy jdou strašně rychle po sobě. Maximálně se to může na tři stáhnout.

Cítíš, že síla mužstva nyní nabývá?
Je tady hodně kvalitních hráčů a jde hlavně o to, abychom se pořádně sehráli do play off. Myslím, že to skřípe hlavně v souhře a že se hráči ještě pořádně neznají.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Klodner: První gól za Spartu? Skvělý pocit

SPA - PLZ 3:4p - Omlazený tým začal sezonu bodem

Forman: Věřím, že stadiony se začnou plnit

Informace o vstupenkách na hokejový pohár