9. 3. 2019 HC Sparta

Nejvíc se chodí na Spartu, letos přes 9 tisíc

Potřetí v řadě se Sparta umístila na prvním místě v rámci extraligy v domácí návštěvnosti. Na zápasy do O2 areny si v základní části našlo cestu 235.083 fanoušků, tedy v průměru 9.042 diváků na zápas!

Návštěvnost se na Spartě rok od roku zvedá již od sezony 2014/2015, od níž se průměrná návštěvnost zvedla bezmála o tři tisíce fanoušků na zápas!  „Sparťanští fanoušci jsou úžasní. Vidím je na každém zápasu a podporují nás, i když se tolik nedaří,“ uvedl na adresu fanoušků trenér Uwe Krupp.

Kromě komfortu moderní O2 areny měly na zvýšenou návštěvnost vliv i speciální akce, které Sparta svým fanouškům každou sezonu nabízí. Velký úspěch mají dětská utkání s doprovodným programem, daří se přivádět i nové fanoušky ve studentském věku. Návštěvnost neutrpěla ani během televizních utkání, naopak - domácí zápasy letos vysílaly stanice O2 TV a ČT Sport dokonce v patnácti případech.

TOP zápasy v základní části 2018/2019:
15.578 diváků; Sparta – Plzeň, 42. kolo, 3. února 2019
15.471 diváků; Sparta – Brno, 12. kolo, 21. října 2018
13.413 diváků; Sparta – Brno, 38. kolo, 22. ledna 2019
11.997 diváků; Sparta – Pardubice, 30. kolo, 28. prosince 2019
11.202 diváků; Sparta – Liberec, 52. kolo, 8. března 2019

Velký zájem byl letos také o zápasy spojené se dvěma klíčovými klubovými projekty – Sparťanská krev, kdy dárci krve dostávali ve Všeobecné fakultní nemocnici vstupenky zdarma, a samozřejmě Sparta vzdává hold. Zástupci Integrovaného záchranného systému a Armády ČR si ve velkém kupovali vstupenky za symbolickou cenu a výtěžek ze vstupného poté putoval na konta dobročinných nadací.

„Přijímáme tento pozitivní fakt s velkou pokorou. Doma se nám nedařilo podle našich představ, přesto nás fanoušci stále podporovali ve vysokém počtu. Chtěl bych tímto našim skvělým fanouškům a partnerům klubu za celou základní část poděkovat. Stejně tak i managementu klubu, jehož tvrdá a usilovná práce má na čtyři roky stoupající návštěvnosti veliký vliv,“ okomentoval vzrůstající trend předseda představenstva klubu Petr Bříza.

PRODEJ VSTUPENEK NA TŘETÍ PŘEDKOLO

Podepsáno. Hokejová farma Sparty je v Kadani

Zpátky na led! Kompletní tým zahájil přípravu

Machovský: Za kluky jsem chodil s ortézou