18. 3. 2021 Daniel Ryl

Němeček: Čeká nás těžká práce

Angažmá Davida Němečka se ukazuje jako trefa do černého! Letní posila z Raumy se okamžitě stala jedním z defenzivních lídrů a druhým nejproduktivnějším zadákem Sparty v základní části. „Otevřeně můžu říct, že je to moje nejlepší sezona v dospělém hokeji. Ale nečeká nás nic lehkého, musíme Olomouc respektovat,“ ví před čtvrtfinále autor šesti gólů a osmnácti asistencí.

Krátké volno přišlo po náročné základní části vhod, nebo ne?
Bylo fajn, že jsme si na pár dní oddechli. V základní části byl program hodně nahuštěný, takže moc volna nebylo. Odfrkli jsme si, ale už se všichni soustředíme a těšíme se na play-off.

2
David Němeček už před play-off prodloužil smlouvu s naším klubem o další dva roky.

Co od čtvrtfinálové série proti Olomouci očekáváš?
My jsme si vědomi kvality Olomouce a stylu hry, kterým se prezentuje. Nečeká nás rozhodně nic lehkého, musíme ji respektovat. Věřím, že série bude o nás a o naší hře. Když se jim vyrovnáme v jejich bojovnosti a úsilí, tak si myslím, že budeme úspěšní.

Vzali jste si poučení také ze zbytečně ztracených zápasů v základní části?
Cesta sezonou je dlouhá a žádný tým na světě nemá perfektní sezonu od prvního do posledního zápasu. Vždycky přijde období s menším krizí, ale je hrozně důležité se z něho dostat. Všechny ty ztracené zápasy byly cenné zkoušky celého týmu, ze kterých jsme se ponaučili. Nesmíme podcenit žádného soupeře, ale víme, jakou sílu máme a bude záležet, jak se k tomu postavíme. Když budeme hrát na našem nejvyšším levelu, máme dost šikovné hráče, kteří nějaké góly dají.

Budou klíčové už první dva domácí zápasy?
Když se stane, že se prohraje, může se to stát. O tom play-off je, hraje se na čtyři vítězné zápasy, takže není potřeba ztrácet hlavu. Můžeme odehrát dlouhou sérii. Víme, jak Olomouc hraje, takže se jí musíme vyrovnat v bojovnosti. Víme, že jsme ofenzivnější tým, takže si musíme pohlídat jejich brejky a úniky. Když se nám to podaří, můžeme být úspěšní.

Vzhledem k tvému stylu hry hádám, že ti přesně tyto ubojované zápasy vyhovují nejvíce, že ano?
Musím souhlasit. Tohle jsou zápasy, na které se celou sezonu nejvíc těšíte. V play-off se přetahujete o každý gól, hraje se hodně do těla, na čemž mám svůj styl postavený. Takové zápasy mě baví daleko víc, než když se rozhodně v první třetině. Vždycky jsem si vyřazovací část užíval a moc se na ni těším.

Tobě se však dařilo také statisticky. Cítíš se nejlépe ve své dosavadní kariéře?
Otevřeně můžu říct, že je to moje nejlepší sezona v dospělém hokeji. Vážím si toho, že můžu být součástí takového týmu. Pro každého je radost, když se potká v týmu s takovými hráči. Na mých bodech se kluci výrazně podílí, protože bych nich by to nešlo. Když máš před sebou takové kvalitní hráče, dokážou si tě najít a dát ti puk do šance, když ví, že jsi trošku ofenzivnější obránce. Věřím, že všichni navážeme na úspěšnou základní části i v play-off.

Velkou změnou je, že s týmem hraješ na nejvyšších příčkách, je to tak?
V Plzni a v Mladé Boleslavi jsme hráli spíše dole. Dvakrát jsme hráli předkolo, jednou dokonce play-out. Bylo to nepříjemné, ale zároveň velmi cenná zkušenost. Vloni jsme v Raumě skončili druzí po základní části, jenže play-off bylo zrušené, což mě mrzelo. Jsem rád, že můžu být druhý rok po sobě v mužstvu, které hraje vysoko. O to víc se na čtvrtfinále těším.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Útok posílí Švéd Erik Thorell

Thorell: Chci s týmem dojít co nejvýše

Trenérský štáb A-týmu doplní Tomáš Hamara

Program CHL: start na severu a domácí série