12. 4. 2024 Daniel Ryl

Němeček: Vyprodaná O2 arena nám pomůže

Obránce David Němeček musel s celým týmem rychle skousnout nešťastnou porážku v šestém semifinále na ledě Třince, ale v sobotu chce sérii ukončit vítězně. K tomu chtějí sparťané využít podpory zaplněné O2 areny. "Budeme hrát před vyprodanou O2 arenou, kde nás naši fanoušci poženou dopředu, což je další faktor, který nám může dodat psychickou sílu a zdravé sebevědomí," věří zkušený obránce.

Už se podařilo nešťastný šestý zápas hodit za hlavu?
Samozřejmě to při návratu bylo hořké, ale už v sobotu hrajeme zase. Není čas ani prostor se litovat, anebo nad tím přemýšlet. Je to sport, je to hokej, který takový zkrátka je. Aktuálně jsme oba v podstatě na nule a náskok je smazaný. Celou sérii rozhodne jeden zápas, na který jsme dobře potrénovali, něco si k němu řekli a těšíme se. Máme obrovskou motivaci, opravdu chceme sedmý zápas vyhrát!

Bude základ navázat na povedený výkon z Třince, který pokazily až chybičky v závěru a v prodloužení?
Jednoznačně! Předvedený výkon nám dodal sebevědomí, protože čtvrtý a pátý zápas nebyl z naší strany po herní stránce vůbec dobrý. V Třinci jsme podali velice slušný výkon, a přestože jsme si ho sami pokazili a prohráli, nemůžeme si po herní stránce nic vyčítat.

Může být právě sebevědomí klíčovým faktorem?
Určitě, protože my víme, co v našem týmu je. Uvědomujeme si jeho sílu, takže se budeme chtít odpíchnout od výkonu v Třinci, navázat na něj a zápas tentokrát zvládnout.

Pomůže nám návrat Michala Řepíka?
Myslím si, že určitě jo. Série je opravdu vyrovnaná, protože proti sobě hrají dva velice silné mančafty. O vítězi budou rozhodovat jen detaily a návrat Řepy může být detailem, který může rozhodnout v náš prospěch. Vrátí se do sestavy odpočatý a vnese do hry nový impulz, takže věřím, že může být rozdílovým faktorem.

Přijde ti, že průběh série přiživil mediální a fanouškovský humbuk, ale zároveň neodpovídá realitě na ledě?
Odehráli jsme proti Třinci šest vyrovnaných zápasů, ze kterých velkou část rozhodovala prodloužení anebo závěry základní hrací doby. Série se mohla vyvíjet úplně jinak, Třinec mohl vést klidně 2:1 na zápasy. Mělo to ale asi takhle být, je to 3:3 a rozhodne sedmý zápas. Věřím, že ho zvládneme!

Těšíš se na vyprodanou O2 arenu?
Upřímně musím říct, že vnímám sedmý zápas doma pozitivně. Budeme hrát před vyprodanou O2 arenou, kde nás naši fanoušci poženou dopředu, což je další faktor, který nám může dodat psychickou sílu a zdravé sebevědomí.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest