8. 2. 2010 Lucie Strouhová

Nemůžeme výsledek honit v power play, zlobil se Hanzlík

V dresu Sparty prožívá bodově nejúspěšnější sezónu obránce Jan Hanzlík. Severočeskému Litvínovu vstřelil již svou čtvrtou branku a připsal si tak třináctý kanadský bod. Radost mu však hatil nepovedený víkend, ve kterém Holešovičtí na domácím ledě brali jen dva body.

Dlouhé minuty utkání s Litvínovem vypadalo jako ta předešlá. Sparta hubené vedení o jednu branku dokázala držet více než dvě třetiny. Zatímco v předchozích duelech ji poctivá defenzíva bez chyb vycházela, Litvínov ve třetí třetině dokázal najít recept na úspěch. „Měli jsme hodně šancí rozhodnout v průběhu utkání, i v závěru mohl třeba Krtek střílet do prázdné branky. Ale nemůžeme se spoléhat na poslední minuty, musíme to řešit už od začátku zápasu a ne výsledek honit v power play,“ přiznal bez vytáček Hanzlík.

Rozhodujícím faktorem byly přesilové hry. Zatímco černo-žlutý rej v nich nastřílel všechny své branky, Sparta dokázala přetavit pouze jedinou. „Měli je zkrátka lepší, ale nedá se říci, že nám by se nedařily. Dali jsme v početní výhodě gól Třinci, dnes také,“ konstatoval mladoboleslavský odchovanec. „Mají šikovné hráče, to v přesilových hrách potvrdili,“ doplnil.

Jan Hanzlík

Zatímco Litvínov ještě hraje takříkajíc o všechno, Spartě už o nic nejde. S náskokem deseti bodů nemůže o šestou pozici přijit. Nijak lehkovážně však k zápasu přistoupit nechtěla. „Chtěli jsme být do čtvrtého místa, abychom začínali play off doma, takže nám šlo také o hodně,“ vysvětloval.

Poslední kola často připomínají zápasy nadstavbové části. Hraje se o bytí a nebytí, nikdo nechce ztratit body. „Je to vidět i na výsledcích, které často končí o gól, o dva. Hraje se úporný hokej, všichni si přepravují na play off, a nebo se snaží si ho na poslední chvíli zajistit,“ připomíná. To je tradičně silná zbraň Sparty.

Na podzim se tradičně Holešovičtí hledají, aby v lednu naplno rozchodili mašinu a jako nezadržitelný express vpluli do play off. „Všichni počítají s tím, že se Sparta rozjede, ale ono to tak vůbec být nemusí. Něco jsme nastolili, udělali jsme sérii dobrých výsledků, ale poslední dva zápasy jsme znovu odehráli špatně. Potřebujeme se rozehrát a psychicky se připravit na play off, nesmíme spoléhat na to, že se ze dne na den utrhneme,“ uvědomuje si Hanzlík.

Výkony z posledních dvou duelů tak mohou na Pražany působit jako facka. Možná poslední výstražně bijící vykřičník před blížící se nejdůležitější částí sezóny. „Máme před sebou poslední zápas, jedeme na Kladno a musíme vyhrát. Snad se ponaučíme z posledních dvou nevydařených zápasů a dobře se naladíme na dlouhou přestávku,“ uzavřela již tradiční stálice sparťanské defenzívy.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Konečný & Slavíček: Starší hráči nám pomohli

Kudrna: Kabina mi chybí, těším se zpátky

Machovský: Konkurence nás posouvá dál

Permanentky na novou sezonu v prodeji!