18. 11. 2006 Vojtěch Gibiš

Nepadá nám to tam, konstatuje Kratěna

Ani na pošesté za sebou se sparťanům nepodařilo vyhrát na hřišti soupeře. V Karlových Varech dokázali hráči úřadujícího mistrovského týmu vydřít aspoň bod, přesto nebyli po prohře 2:3 v prodloužení vůbec spokojení. Smůlu v koncovce má celý tým, jen Ondřej Kratěna spálil ve druhé třetině dvě obrovské šance, které volaly po gólu.
Ondřeji, začátek zápasu v Karlových Varech byl velmi podobný tomu, co jste předvedli ve středu v Plzni. Aktivní nástup domácího týmu, jenž během krátké doby odskočil na dvě branky. Čím to je, že vám nyní utíkají začátky zápasů?
Jeden gól jsme dostali z přesilovky, ale to nás neomlouvá. Říkáme si, že ty naše první třetiny nejsou dobré, připravujeme se na ně, ale stejně musíme v každém zápase dohánět ztrátu. A to je vždy těžké, nedaří se nám teď v útočné fázi. Šance, které si vypracujeme bohužel neproměňujeme.

Může v tom hrát nějakou roli únava? Přeci jen jste absolvovali náročné soustředění...
O únavě se nebudeme bavit. O reprezentační pauze trénovaly všechny týmy.

Už jste trochu nakousl problém s koncovkou. Před extraligovou přestávkou jste měli průměr skoro tři a půl vstřelené branky na zápas, nyní jste dali čtyři branky ve dvou zápasech. Navíc jen dvě z nich útočníci. Čím to je?
Co na to říct? Nepadá nám to tam. Je to hokej. Někdy člověk plácne do puku a je to gól, jindy můžete mít několik sólových nájezdů a nic. Nepodáváme se tomu, na tréninku pracujeme. Snažíme se zakončovat naplno, ale nepadá to tam a to je na výsledcích vidět.

Vy sám jste měl v Karlových Varech velkou šanci po polovině zápasu v přesilovce, kdy jste pálil z kruhu do poloodkryté branky, puk však skončil nad brankou. Střela vám asi nesedla, že?
Vůbec mi nesedla. Netrefil jsem jí dobře a celou šanci jsem zazdil.

Další šanci jste měl při další přesilovce na konci druhé třetiny, ale opět vás puk neposlechl...
Čekal jsem celou dobu na přihrávku od Petra Tona a nakonec jsem ji dostal. Puk se však na ledě vrtěl a ve chvíli, kdy jsem chtěl vypálit, nadskočil a já jsem jen naprázdno promáchl.

Prohráli jste na hřišti soupeře pošesté za sebou. V čem je Sparta doma a venku jiná?
To netuším. Podle mě se snažíme i venku hrát moc útočně, což nám teď moc nejde a doplácíme na to.

V neděli vás čekají České Budějovice, které se usadily na prvním místě tabulky. Co by na ně podle vás mohlo platit?
Nemůžeme se ohlížet na to, zda hrajeme s prvním, nebo s desátým. Tabulka je velmi vyrovnaná, každý může porazit každého. Budeme chtít hrát náš hokej – aktivní a ofenzivní. Věřím, že nám tam konečně začnou padat branky a prosadíme se.

Jaroslav Mrázek si hodně zahrál, s výsledkem však spokojen nebyl
V Karlových Varech jste nastoupil v základní sestavě, mezi šesti hrajícími obránci. Jak jste se cítil?
Byla to pro mě hlavně velmi dobrá zkušenost, za kterou jsem velmi rád. Zahrál jsem si a doufám, že těch šanci bude čím dál tím víc a já budu moci přesvědčit trenéry svými výkony.

Opět vám utekl začátek zápasu, podobně jako v Plzni. V čem myslíte, že je problém?
V Plzni jsem nebyl, ale viděl jsem to utkání na videu. Nevím v čem je přesně problém, ale musíme ty začátky zlepšit, dohánět dvoubrankové manko je velmi obtížné. Navíc se nám nedaří venku, je to na hřištích soupeře pro nás nějaké zakleté.

V posledních dvou utkáních se vám přestalo dařit i střelecky. Hraje v tom velkou roli absence Jaroslava Hlinky?
Je to možné. Hrajeme na tři útoky a kluci mohou být trochu unavení.

V pátečním zápase vás asi nejvíce mrzí několik neproměněných tutovek z konce druhé třetiny, že?
To ano. Tomáš Netík měl dvakrát velkou příležitost, stačilo přehodit brankáře. Hokej je však sport, občas se podaří skórovat, občas ne...

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Příprava pokračuje, Spartu čeká derby!

Šmerha: Fanoušci byli skvělí, užili jsme si to!

SPA - KVA 2:3sn - Po boji prohra v nájezdech

Vstupenky na přípravné zápasy v prodeji!