13. 8. 2023 BILLA CUP

Neporažená Sparta ovládla Billa Cup!

To byla jízda! Hokejisté Sparty vedení trenérem Tobiášem Slavíčkem si podmanili domácí Billa Cup, kde neprohráli ani jeden ze čtyř odehraných duelů. Ba co víc, celý turnaj ovládli se suverénním skóre 29:10! Druhý skončil výběr Třince a třetí pražská Slavia.

Nově jmenovaný šéftrenér akademie Tobiáš Slavíček slaví po dubnovém triumfu s juniorkou další vítězství, tentokrát se svou devátou třídou. Jeho výběr hokejistů do 15 let v domácím turnaji BILLA Cup přejel všechny soupeře, kteří mu stáli v cestě - Vsetín 10:5, Nitru 7:2, Slavii 6:1 a ve finále Třinec 6:2!

KONEČNÉ UMÍSTĚNÍ:

  1. HC SPARTA PRAHA
  2. HC OCELÁŘI TŘINEC
  3. HC SLAVIA PRAHA
  4. HC ENERGIE KARLOVY VARY
  5. HK NITRA
  6. VHK ROBE VSETÍN

FINÁLE

Finální skóre příliš neodpovídalo průběhu celého zápasu. Třinec byl sparťanům po dvě třetiny vyrovnaným soupeřem, domácí drželi dlouho pouze jednobrankové vedení. Ve třetím dějství ale Slezanům odskočili díky gólům Blažka, Heřmana a Kalčeva. Divákům ve Sportovní hale Fortuna bylo v závěrečných minutách jasné, že se po zásluze budou z celkového triumfu radovat sparťané!

"Na tento výběr se dívalo parádně, je to opravdu silný ročník, navíc skvěle vedený Tobiášem Slavíčkem. Určitě to není poslední vítězství těchto kluků," přeje si manažer mládeže HC Sparta Praha Pavel Šrek.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 6:2 (2:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky:
18. Heřman (Trachta, Blažek), 19. Žuffa (Trachta, Blažek), 38. Kincl (Vlk), 47. Blažek, 52. Heřman (Vaňha), 57. Kalčev (Boháček) – 4. Lazovský (Barteczek), 33. Zamborský (Pečonka)

ZÁPAS O TŘETÍ MÍSTO

Duel o bronz rozehrály ve Sportovní hale Fortuna dva týmy, které se už potkaly v základní skupině. Úvodní duel ovládly Karlovy Vary, které porazily Slavii 3:1. Pražané ale v boji o třetí místo dokonali skvělou odvetu a Západočechy porazili 4:2 i díky dvěma trefám Janouška.

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:4 (0:0, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky:
33. Kyncl, 40. Mašek (Kyncl) – 30. Janoušek (Hlušička), 32. Hörnig, 37. Filip (Stejskal), 55. Janoušek (Slížek, Malacha)

ZÁPAS O PÁTÉ MÍSTO

Turnaj se naopak vůbec nepovedl vsetínskému výběru. Ten dokázal během turnaje významně potrápit pouze Slavii, vyhrát však nedokázal ani v utkání o páté místo. V ranním duelu Valaši tahali od začátku za kratší konec, nevyhráli ani jednu třetinu a pro zasloužené vítězství si bez potíží dokráčeli reprezentanti Slovenska z týmu HK Nitra.

HK Nitra - VHK Vsetín 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky:
44. Ackermann, 46. Ackermann, 58. Ackermann (Matyo) – 14. Fízek (Sedláček.), 19. Lenczowski (Niemczyk), 27. Hanák, 28. Giercuszkiewicz, 34. Niemczyk, 43. Fízek, 43. Dostál (Kohut), 45. Helis (Zamborský), 49. Sedláček (Fízek), 53. Fízek (Hanák), 58. Sedláček

Finančně podporuje:×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Sparta Praha
Banes Motor České Budějovice
×
Dnes v 16:15 | Jun.
HC Sparta Praha
HC VERVA Litvínov
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Horák: Zůstáváme pokorní, těšíme se na derby

SPA - OLO 4:0 - Šestý triumf řídil Horák

Pavlák: První výhra nám zvedne sebevědomí!

Den otevřených dveří pro budoucí hokejisty