27. 9. 2005 Vojtěch Gibiš

Netík by dal před góly přednost výhře

Ve středočeském derby se dvakrát gólově prosadil mladý forvard Tomáš Netík. Nejprve otevřel skóre zápasu v desáté minutě a podruhé se trefil o pětadvacet minut později. Přesto po utkání neměl velkou radost, před dvěma góly by totiž dal přednost výhře a třem bodům.
I zápas proti Kladnu se hrál v podobném stylu jako víkendová utkání v Třinci a v Pardubicích. Pohledné útočné šance střídala zaváhání a zmatky v obranném pásmu Sparty. “Bohužel je to tak. Je to pořád stejné. Zase jsme dostali góly z hranice brankoviště. Ač se mně osobně dařilo, je to pořád na nic. Nevyhráli jsme a to je hlavní,“ smutně říká Tomáš Netík. Pětadvacetiletý útočník si však našel na remíze i kladné stránky. “Samozřejmě, že když vstřelíte dva góly, tak vám stoupne sebevědomí a víc si potom věříte. To je na tom to pozitivní.“

První trefu do černého zaznamenal dravý forvard v polovině první třetiny. “Byl to šťastně odražený puk. Kdybychom se k podobně odraženým pukům dostali v Pardubicích nebo v Třinci, tak to mohlo být jiné. Ale tam nám všechno létalo jinam. Dnes to brankář Zdeněk Orct vykopl přímo ke mně, já jsem si puk přikopl a poté nebyl problém skórovat,“ líčí sparťanská “sedmnáctka“. Druhý gól si Netík schoval ne šestatřicátou minutu pohledného utkání. “Druhý gól byl z podobné dorážky. Nejprve jsem si myslel, že to ani branka není. Ale zaplaťpánbu puk skončil v brance,“ osvětluje Netík jak rozjásal necelých pět tisíc diváků přítomných v T-Mobile Areně.

¨ Sparťané museli podstoupit v minulých dnech slušnou porci zátěže, když sehráli tři utkání v rozmezí čtyř dní. Navíc k prvním dvou museli za svým soupeřem cestovat. “Samozřejmě, že to bylo náročné. Ale pokud budu mluvit za sebe, já se cítím docela v pohodě. Ale své na tom může hrát i euforie ze vstřelených branek, únava na vás tak nedolehne. Myslím si, že jsme jako mužstvo připravení dobře, v kondici bych problém neviděl.“ Problémy však i Netík vidí v obranné činnosti Holešovických. A jak se těchto problémů vyvarovat? “Odstranit je,“ odpovídá se smíchem útočník, který působil i v Karlových Varech.

Pak ale Netík zvážní a zamýšlí se. “Musíme si na to dát velký pozor. Opravdu se tyhle situace opakují pořád a my z nich pořád dostáváme branky. Brankář se tam pak může zbláznit. Ať je to Břízka nebo Švarcík. Jediným receptem je asi důraznější obranná hra,“ hloubá útočník, který za svůj hokejový vzor označil bývalého spoluhráče Davida Výborného. Trenér Jaromír Šindel stále hledá optimální složení, proto i Netík často putuje sestavou. “Jsme v těžké situaci. Pořád máme nějaké zraněné hráče. Ale už z loňska jsem zvyklý na cestování sestavou. Mě osobně to ani nějak zvlášť nevadí.“

A koho by si Netík vybral za spoluhráče do útoku, kdyby měl tu možnost? “Je mi to skoro jedno. Tady se dá hrát s kýmkoliv. Ale docela si vyhovíme s Romanem Vopatem. Takže bych si asi vybral Romana. A vůbec by mi nevadila tvrdá hra, právě naopak. Já jako pravé křídlo rád dohrávám protihráče na mantinelech,“ svěřuje se útočník, který si v právě probíhající sezóně připsal zatím šest kanadských bodů za čtyři branky a dvě nahrávky.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Buchtele: Ve Spartě jsem si vytvořil domov

Konečný: Šance ve Spartě jsem si vždycky vážil

Vstupenky na MS jsou stále k dispozici

Daníček před MS: Porveme se o medaili!