4. 9. 2009 Lucie Strouhová

Netík je ve formě: Snad mi to vydrží, přeje si

Dva přípravné zápasy, tři branky. Ačkoliv je Tomáš Netík po zranění, několikadenní přestávka jej nezaskočila a mezi mantinely opět řádí jak hurikán. Mladé mužstvo Sparty vedl v generálce se Slovanem jako kapitán a pomohl mužstvu k vítězství dvěmi brankami.

Sparta postavila do zápasu se Slovanem velice omlazenou sestavu hráčů, která se však předního slovenského velkoklubu nezalekla a srdnatě bojovala až do konce. „Moc si toho cením, Slovan přijel v plné sestavě a má vynikající hráče. Mladí kluci odehráli parádní zápas. Na jména s námi dnes měli hrát jako kočka s myší, ale my jsme se nevzdali a vybojovali jsme vítězství. Zkrátka jsme se z toho nepo… a jsme schopní v jakékoliv sestavě hrát i se silnými mužstvy,“ řekl útočník Tomáš Netík, jenž vedl jinochy v roli kapitána.

„Naposledy jsem byl kapitánem v juniorech, v chlapech asi nikdy,“ vzpomínal technický štírek, který v samotném duelu na novou roli ani nepomyslel. „Moc jsem to neřešil, byl to poslední přípravný zápas, nehrálo třičtvrtě mužstva. Pro mě to nebyla žádná změna, soustředil jsem se především na svůj výkon,“ uvedl.

Tomáš Netík

V poli však své spoluhráče vedl jako správný lídr, nastřílel dvě branky a výraznou měrou se tak podílel na vítězství Pražanů. Druhou brankou Sparty nastartoval obrat, který mladíci dotáhli do konce v samostatných nájezdech. „V přesilovce jsem byl na místě beka, protihráč mi chtěl skočit do střely, tak jsem si chvíli počkal a vystřelil jsem přesně, kam jsem chtěl,“ vrátil se ke své první brankové situaci.

V pětapadesáté minutě pak poslal zápas přímo k samostatným nájezdům, když po parádní kombinaci nedal slovenskému brankáři sebemenší šanci. „Na střely z první si věřím. Vynikající práci však odvedli Bolf s Koreisem,“ pochválil spoluhráče.

Netík se mohl blýsknout hattrickem, když v jeden moment uháněl s Látalem v situaci dva sami na brankáře. Obrovská chyba Slovanu však zůstala bez potrestání. „Gólman to měl moc těžké. Látoš měl jet pomaleji, je to ale mladý vyjančený kluk, mohl si přibrzdit a v pohodě mohl dát gól. Kdybychom ve stejné situaci byli znovu, neudělal bych to jinak,“ pousmál se Netík.

Ten doposud odehrál vinou zranění pouze dva přípravné zápasy, krátce před startem extraligy se však cítí už zcela fit. „Noha drží. Kondičně se cítím dobře, i když mi samozřejmě zvedly sebevědomí i branky, které jsem dal,“ upozornil Netík. Ve dvou přípravných zápasech totiž nachytal brankáře na lelkách hned třikrát.

„Cítím formu, nechci to ale zakřiknout, byly to přípravné zápasy. Na druhou stranu je to lepší než se trápit a doufám, že si pohodu přenesu do ligy,“ přeje si sparťanský odchovanec, s nímž trenéři počítají do třetí formace s parťákem Tonem a centrem Langhammerem. „Jestli je sestava konečná a budu hrát s Tonem, tak jsem moc rád. Když jsme spolu hráli, tak jsme branky dávali, takže si s ním rozumím. Snad vazba mezi námi funguje a máme se na co těšit. Na druhou stranu tady je jedno, s kým hrajete. Výborný, Ručinský, Kratěna, Broš, to jsou všechno TOP hráči a nejdůležitější bude, abychom v každém zápase odevzdali maximum ať už budeme hrát jakkoliv poskládaní,“ přemítá.

Již za několik málo dní startuje nejvyšší hokejová soutěž, Sparta ve středu začíná na horkém vítkovickém ledě. Jak je připraveno sparťanské mužstvo na nový extraligový ročník? „Určitě jsme psychicky nahoře, vítězné zápasy v přípravě nám daly sebevědomí. Věřím, že jsme dobře připraveni a vstup do soutěže zvládneme,“ vzkazuje na závěr produktivní hokejista.

Netík na REDS TV!

Rozhovor s útočníkem Tomášem Netíkem po zápase se Slovanem Bratislava sledujte také na REDS TV!