13. 8. 2008 Lucie Vítková

Netík pod drobnohledem rodiny sahal po hattricku

Poslední vystoupení Sparty v letním Tipsport Hockey Cupu režíroval jednoznačně Tomáš Netík. Agilní útočník skvěle zapadl k olomouckým dvojčatům a na ledě září. V Nymburce byl subtilní útočník pod dohledem celé své rodiny a předvedl se ve velkém stylu, když měl blízko k hattricku. Ten mu zmařil neuznaný gól či následné neproměněné trestné střílení.
Tomáši, minulý zápas jste v Nymburce vypadal přemotivovaně…
Minulý zápas mě moc mrzel. Byl to jediný zápas, kdy jsem působil přemotivovaně. Čtyři fauly je moc, mužstvu jsem nepomohl. S Libercem už to bylo lepší, i když jsem na trestné lavici něco odseděl. Spíše to byly ale nezaviněné fauly, které nevyplynuly z toho, že jsem měl zvýšenou motivaci.

Nymburský stadion je téměř váš domácí, jak se zde cítíte?
Pojí mě k němu vazba přes rodiče, mateřský stadion považuji samozřejmě ten na Spartě. Byla se tady na mě dnes podívat celá rodina, cítil jsem se dobře. Dodnes se mi v Nymburce nehrálo dobře, vždycky jsem se tady chtěl moc ukázat a dostavil se jakýsi zásek. Proto jsem rád, že se to dnes povedlo.

Souhlasíte, že s Libercem předvedla Sparta své nejlepší „letní“ představení?
Hráli jsme podruhé v téměř celé sestavě, takže jsme mohli naznačit svoji sílu. Cenné je, že jsme prohrávali, dokázali zápas otočit a jasně vyhrát.

Byl jste u čtyřech velkých momentů zápasu. Co první okamžik a neuznaná branka?
Byl to regulérní gól, i když rozhodčí tvrdil, že to byla tyčka. Nechtěl jsem se hádat, v pádu jsem se zaklonil a celou situaci jsem dobře neviděl. Pan Výborný mi říkal, že stát se to v extralize, koukli by se rozhodčí na video a branku uznali. Škoda, mohl to být hattrick.

Následovalo nepovedené trestné střílení…
Chtěl jsem střílet Hniličkovi na lapačku. Led už byl tři minuty před koncem třetiny hodně špatný, nabral jsem strašně moc sněhu a ačkoliv jsem mířil nahoru, trefil jsem Hniličkovi pouze betony. Muselo to z tribuny vypadat strašně. Naštěstí jsem to později odčinil.

Přesně tak, jsou pro vás následující dvě branky odměnou?
Byly to hezké branky po kombinaci a spolupráci celé pětky. Už tu neuznanou branku předcházela pohledná akce a přihrávka Michala Broše.

Na ledě vaše lajna vypadá velice dobře, cítíte to i vy s Michalem a Ondřejem?
Jsou to oba skvělí hráči, přesto doufám, že nám to spolu půjde ještě lépe. Hráli jsme spolu tři zápasy a nastříleli myslím šest branek. Kdyby to alespoň takto pokračovalo, budeme spokojeni. Naopak věřím, že i já klukům předložím nějaké puky a bude nám to klapat nadále.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři 2007: Aktivní hráči, manažeři i trenéři

Bulhar Tomov: Chci se prosadit v áčku!

Přidejte se do registru dárců kostní dřeně

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál