23. 12. 2008 Daniel Hynek

Netík s Kratěnou opět zářili

P r a h a - Opět patřili k oporám holešovického klubu. Jeden vstřelil první branku Sparty a druhý proměnil rozhodující samostatný nájezd. Ano, řeč je o Tomáši Netíkovi a Ondřeji Kratěnovi. „Nakonec máme ze dvou bodů radost, i když mohly být tři,“ řekl prvně jmenovaný.

Ondřej Kratěna
Po bezbrankové první třetině vlétli domácí jako uragán a za necelou minutu druhé dvacetiminutovky skórovali. Byl u toho nikdo jiný než Tomáš Netík s Ondřejem Kratěnou. Spolupráce těchto dvou šikulů se znovu vydařila. Sparta však vedení neudržela a hosté vyrovnali. Tato scéna se stala ještě jednou. Poté šli do trháku rivalové z Kladna a vše bylo jinak. Nakonec domácí srovnali a v následných nájezdech vyhráli. „Mrzí nás, že jsme nevyhráli v základní hrací době a zkomlikovali jsme si to. Naštěstí jsme měli více štěstí než soupeř a získali o bod navíc,“ oddechl si Netík.

V samostatných nájezdech bylo znovu úspěšné toto duo a rozhodlo zápas. „Já Kopřivu neznám, takže jsem nevěděl, jak bude reagovat. Nájezdy jsou vždy o štěstí a tentokrát jsme ho měli my,“ komentoval Kratěna svoji vítěznou trefu.

Další utkání odehrají Sparťané už o druhý vánoční svátek. „Nejde přemýšlet o tom, jestli si užijeme svátky nebo ne. Je to naše práce a musíme se s tím vyrovnat,“ reagoval Netík na otázku, zda ho trápí rychlý zápasový cyklus. Nyní se už však hráči připravují na Vánoce. „Koupené dárky už mám. Jen je stačí zabalit,“ smál se šikovný útočník s jednaasedmdesátkou a dodává:„Co si nejvíce přát? Nic konkrétního. Ale určitě zdraví, to je nejdůležitější.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů