15. 10. 2007 Jakub Hlaváč

Netíkova radost byla předčasná

Třinecký stadión opouštěl se sklopenou hlavou. Zarputilý bojovník se jen velmi těžce vyrovnával s porážkou a bylo na něm vidět, jak moc přemýšlí o příčinách nezdaru. Tomáš Netík patřil k lepším hráčům duelu, nevzdal jediný souboj a pral se o každý decimetr ledu, jenže nic mu to nebylo platné. Jeho hokejka několikrát nespokojeně praštila o led a radost z gólu si příliš neužil…
Třinec byl hlavně v začátku zápasu aktivnější a Spartu jasně přehrával. Do šancí se dostával překvapivě snadno a obrana v čele s Dubou měla plné ruce práce. V prvních minutách utkání viděl chybu i útočník v rudém dresu s jedenasedmdesátkou na zádech. “Od začátku jsme nehráli dobře a ačkoliv se to postupně trochu zlepšovalo, nebylo to úplně optimální. Nedali jsme gól, takže jsme samozřejmě nemohli vyhrát,“ konstatoval starou pravdu.

Když už se sparťané do šancí dostali, lepila se na jejich hole neuvěřitelná smůla. Michal Sivek ve výborné palebné pozici hokejku zlomil, Netík natrefil holenní chrániče spoluhráče, Dragouna z bezprostřední blízkosti vychytal Vojtek. “Neměli jsme mnoho šancí, chyběl nám důraz před brankou, málo jsme stříleli. Domácí hráli dobře a vítězství si zasloužili,“ sypal si na hlavu popel dlouhovlasý dravec, který nastupuje ve formaci společně se Sivkem a Melichárkem.

Roman Čechmánek, kontroverzní osobnost českého hokeje a současná jednička Třince má zdravotní potíže a v brance dostává příležitost náhradník Vojtek. Ten chytil svou šanci za pačesy a všem svými výkony dokazuje, že se s ním musí počítat. Netík přesto příčiny neúspěchu hledal spíše ve vlastních řadách: “Nechci vůbec snižovat jeho výkon, měli jsme i velké šance a on je chytil. To, že nedáme branku je většinou chyba střelců toho útočícího týmu. On chytal dobře, ale musím hledat chybu v nás.“

Domácí utkání proti Znojmu rozhodly přesilové hry. Vypadalo to, že se v této herní situaci začíná Spartě velmi dobře dařit. Jenže na východě republiky selhala i tato zbraň. “Nedali jsme z nich góla, jednou byla dokonce čtyři na tři, opět naše chyba,“ nehledal výmluvy rodák z Nymburka. Hráči mistra se navíc o několik početních výhod připravili vlastním vyloučením.

Jedna ze situací před Vojtkem gólem zaváněla. Sparta se hnala za vyrovnáním, její tlak kulminoval, navzdory vlastnímu oslabení se do útočného pásma vrhla dvojice Netík – Vaic, síťka domácí klece se zatřepotala a sparťané zvedají ruce… Zbytečně, protože kotouč zůstává ležet na vnějším oblouku brankové konstrukce. "Situace byla velmi nepřehledná. Myslel jsem, že puk do branky propadl a zůstal někde za brankářovou vyrážečkou, jenže to byla boční síť,“ objasňoval celou situaci smutný křídelník.

×
Dnes v | Dor.
Bílí Tygři Liberec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00 | Jun.
HC Sparta Praha
HC Škoda Plzeň
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kořenář: Byli jsme trpěliví a vyplatilo se!

SPA – PCE 4:3sn – Šlágr kola rozhodl Kousal

1903-1913: Počátek nezdolné Sparty

​Program mládeže: Přijedou Západočeši!