15. 3. 2023 Daniel Ryl

Netušil před čtvrtfinále: Bojujeme jako tým!

První krok mají dorostenci za sebou. I díky dvěma gólům a asistenci Františka Netušila vyřadili Vítkovice, ale už od pátku je ve čtvrtfinále čeká tvrdší oříšek - vítěz základní části z Liberce. "S klukama moc dobře víme, že nás nečeká nic lehkého. Máme pár dní, abychom se připravili v hlavě i na ledě," motivuje jeden ze sparťanských tahounů.

V čem je největší síla Liberce?
Mají skvělý první útok se třemi reprezentanty. To je lajna, která obstarává 90 procent jejich gólů. Celý tým je hodně silový, hrají tvrdě, ale zároveň čistě. Spoustě týmům hra do těla nevyhovuje, proto se jim daří a jsou úspěšní.

V obou zápasech základní části jste po přestřelce prohráli, čekáš divoký průběh i v playoff?
V playoff se hra změnila, což jsme viděli už proti Vítkovicím. Když se potkají dva dobré týmy, taková přestřelka už nejspíš nebude. Musíme si pohlídat jejich útok. Když je ubráníme, určitě jsme schopni jim nějaké góly nasázet taky. Ale přestřelky už nečekám.

PROGRAM ČTVRTFINÁLE PLAYOFF:

PÁ 17. března - Liberec vs. Sparta (17:15)
SO 18. března - Liberec vs. Sparta (16:30)
ÚT 21. března - Sparta vs. Liberec
případné další zápasy
ST 22. března - Sparta vs. Liberec
PÁ 24. března - Liberec vs. Sparta

Bude stěžejní postavou Max Kogler, který má skvělou sezonu?
Max je pro nás důležitý! Gólman je v playoff jednou z nejdůležitějších postav. Když nezachytá, hraje se špatně. Max nás v obou zápasech skvěle podržel, dostal jen dva góly a měl strašně moc zákroků proti šancím, které mohly oba zápasy změnit. Budeme na něj spoléhat i proti Liberci, ale musím pochválit i ostatní kluky, které máme v záloze.

Vítovice jste přehráli i přes jejich posílení z juniorky, je to psychická vzpruha?
Určitě jo. Vítkovice sice měly posily, ale ty ne vždy pomůžou. My jsme oba zápasy odbojovali jako tým, šli jsme za vítězstvím víc a díky tomu jsme postoupili. Vítkovice si sice stáhly asi tři kluky, z nichž jeden dokonce nastoupil i za áčko, ale my jsme si postup ubojovali jako tým.

V sérii se bodově dařilo tobě i dalším lídrům ze základní části. Může být zásadní, že jste si všichni přenesli formu do playoff?
V kabině je pohoda a super atmosféra. Postup je ale zásluha zejména Vaška Nestrašila, který se vrátil po dlouhém zranění. Naskočil na dva zápasy a měl pět bodů. Celá naše lajna s Vaškem a Ríšou Žemličkou si sedla, dařilo se nám i v sezoně a šlo nám to i proti Vítkovicím. Věřím, že se nám bude dařit dál i proti Liberci.


FOTO: Facebook Juniorský hokej / Robert Hansel

×
Dnes v 14:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Do Třince jedeme vrátit sérii do Prahy

DOR: TRI - SPA 4:0 - První semifinále pro Třinec

Tomášek: Sil máme ještě dost!

Kempný: Dál musíme jít s čistou hlavou