4. 11. 2005 Vojtěch Gibiš

Nevím, proč jsme začali tak špatně, říká Dobroň

Sparťanský výkon v zápase proti Znojmu byl v jednotlivých třetinách rozdílný jako den a noc. V první třetině působili Sparťané malátným dojmem, na což doplatili i inkasovanou brankou. Od druhé třetiny však hráli Holešovičtí jak vyměnění, vstřelili gól a stále na Znojmo tlačili. I třetí třetina přinesla podobný průběh, jen s tím rozdílem, že Znojmo z náhodné akce rozhodlo o vítězství.
První třetina souboje šestého s pátým, připomínala duel na Kladně, ve kterém Sparta předvedla jeden z nejhorších výkonů této sezony. “Těžko říct, proč jsme dnes opět měli ze začátku svázané ruce. Na každý zápas se připravujeme stejně, ale skoro pokaždé ze začátku inkasujeme. Možná je to tím, že jsme nervózní, nechceme dostat první gól, ale stejně ho vždy dostaneme,“ rozebírá první třetinu nepovedeného zápasu s Jihomoravany obránce Michal Dobroň.

Podobně o začátcích třetin smýšlí střelec jedeného gólu domácích Tomáš Netík. “Zápasy teď nezačínáme dobře. Začínáme pořádně hrát, až když prohráváme 0:1. Nevím čím to je, ale od druhé třetiny jsme už zase hráli lépe, napadali jsme, byli jsme aktivnější. Ale bohužel jsme dali jen jeden gól a soupeř nakonec vstřelil šťastný gól. Podobné góly prostě k hokeji patří. My jsme měli dát mnohem více gólů, to bylo rozhodující,“ myslí o duelu se Znojmem třiadvacetiletý forvard. “Řekli jsme si o přestávce v kabině, že už to takhle dál nejde, že s tím už musíme něco udělat,“ přidává svůj kometář bek Dobroň.

Aktivnější hra Sparty přinesla i vyrovnání. Ve dvaatřicáté minutě Netík prudkou střelou nad rameno brankáře Trvaje stanovil průběžný stav 1:1. “Chytil jsem nahozený puk, posunul jsem ho trochu dopředu a Néťa si super nabruslil na prostředek. Tomáš udělal kličku, vystřelil a dal gól,“ popisoval jedinou gólovou akci Pražanů šestadvacetiletý zadák Dobroň.

Po období, kdy Sparta dělala velké hrubky v obraně, ovšem soupeřům střílela velké příděly gólů, přišlo nyní období defenzivního hokeje. Předtím jsme dělali strašné chyby v defenzívě. Teď to trochu odnesl útok, i když by to tak být nemělo. Dostáváme méně branek, ale také jich méně dáváme. konstatuje Netík. Důrazného útočníka doplňuje Michal Dobroň. “Jsou doby, kdy vám do branky spadne všechno a pak přijde období, kdy nedáte gól ani do prázdné branky. Teď musíme tu střeleckou smůlu co nejdříve prolomit!“

Spartě se již podruhé za sebou nepodařilo vstřelit více než jeden gól. “Na jeden vstřelený gól se prostě nedá vyhrát. Hodně to předtím lepilo lajně Honzy Marka, ale teď to moc nejde ani jim. Odehráli několik famózních zápasů. Teď je ale asi řada i na nás, abychom se také střelecky podíleli na výsledcích. Každá lajna musí přispět k úspěchu. Ale každý máme v týmu jiné úlohy. Jedni musí střílet góly, druzí zase dobře bránit,“ myslí si forvard Tomáš Netík, oblékající ve Spartě dres s číslem sedmnáct.

Tomáš Netík se sedmou trefou v této sezoně posunul na druhé místo klubové tabulky střelců, skóroval ve druhém utkání za sebou. “Nějak bych to nepřeceňoval. Cítím se docela dobře. Když dáte gól, tak se vám samozřejmě zvedne sebevědomí. Nejsem střelec, který by dával třeba deset gólu z přesilovek. Hlavně mi to tam padá z nenacvičených kombinací. Jdu prostě zápas od zápasu,“ skromně uzavírá hokejista, jehož otec válel za Spartu v osmdesátých letech.