5. 12. 2010 Petr Schwank

Nezabalili jsme to, těší Hromase

P r a h a - Téměř celý jeden měsíc sparťané nevyhráli za tři body. Tahle hrozivá série už je ale minulost. Proti Kladnu to konečně vyšlo, šestigólovou nadílku si navíc Holešovičtí nemohli lépe načasovat. Na vydařeném mikulášském večeru se podílel i Karel Hromas, byť gólově vyšel naprázdno. Za úspěch byl ale rád, asi jako celý tým: „Konečně nám to tam taky trochu padalo,“ prohodil s úsměvem.

Téměř měsíc vycházeli hráči po zápase z kabin zkroušení a ztrápení krizí, která celou Spartou dlouhou dobu otřásala. Teď se zdá, že Pražané za vším udělali tlustou čáru. „Sice to nebylo úplně nejlepší, vyhrávali jsme, pak zase prohrávali, nechali jsme si dát zpátky na 3:3… Naštěstí to ale dopadlo dobře. Důležité tři body,“ hodnotil utkání Hromas.

Pak jen těžko hledal v paměti, kdy naposledy Sparta letos vstřelila šest branek. „Možná proti Slavii? Každopádně někdy na začátku sezony. Úplně přesně si to nepamatuji, jen vím, že to už je pěkně dlouho.“ A nebyl daleko od pravdy. V této sezóně se to Pražanům povedlo vůbec poprvé.

Karel Hromas

První dvě třetiny se však zdálo, že přítomní fanoušci se žádných gólových hodů nedočkají. „Ty zápasy jsou si podobné,“ narážel Hromas na to, jak rychle Sparta smazala kladenské vedení a krátce na to znovu prohrávala. Podobný scénář už zažili třeba s Budějovicemi. „Dostali jsme na 2:1, to ano, ale důležité bylo, že jsme to nezabalili a šli pořád dál.“

Ve druhém dějství Sparta vyrovnala. „To bylo důležité. Je těžké uhrát zápas, kde prohráváte o hodně gólů. Pro nás obzvlášť, když nám to poslední dobou nejde. Ten gól na 2:2 měl velkou cenu.“

Sparťané tušili, že s Kladnem to nebude tak úplně lehké, byť se Středočeši v tabulce nacházejí téměř na dně. „Věděli jsme, že mají dobrý tým. Jsou to mladí kluci, co hodně lítají po ledě. Věděli jsme, že to bude těžké utkání, což se taky potvrdilo,“ myslí si. „I za stavu 4:3 pořád měli šance na srovnání.“

Pozorný fanoušek si zcela jistě všiml, že jestli už na trestné lavici někdo ze sparťanů pykal, byl to právě Karel Hromas. Proč se v zápase s Kladnem stal nejčastějším nájemníkem lavice hanby, ale říct nechtěl. „A jéje,“ bědoval při narážce na toto téma. „Já bych tohle raději nekomentoval. Ne vůbec. Občas se stanou takové… Ne, nebudu to komentovat,“ řekl nakonec.

V úterý čeká sparťany ostrý test znovunalezené formy. Doma změří síly s Plzní. „Důležitý bude začátek. První třetiny nám moc nevycházejí, i dnes se to potvrdilo. Plzeň bude úplně jiný tým než Kladno,“ tuší Hromas. „Teď, jak jim vzali body, tak hrají jako o život. Myslím si, že to bude atraktivní utkání. Půjdeme do toho po hlavě,“ vzkázal nakonec.

×
Dnes v 17:30 | Muži
Madeta Motor České Budějovice
HC Sparta Praha
×
Dnes v 12:00 | Dor.
VSK Technika Brno
HC Sparta Praha
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta zavítá po letech do Českých Budějovic

​Sparťani blízko rekordu, darovali krev i plazmu

O účast na MS U20 zabojují tři sparťané

Horák: Gesto fair play? Klobouk dolů