15. 9. 2022 Daniel Ryl

Nová sezona, nová výzva! Začneme u Bruslařů

Tvrdá letní dřina je za námi, extraliga vstupuje do nového ročníku, který odstartujeme v pátek 16. září od 17:30 hodin na ledě Mladé Boleslavi. Úvodní utkání nové sezony bude premiérou pro řadu posil, ale také pro novou trenérskou dvojici Pavla Pateru a Patrika Martince. Těžký souboj s Bruslaři můžete sledovat v přímém přenosu na Onlajny.com.

Nový partner i odhodlání: Chceme být lepší!

S cílem překonat loňské výsledky a ještě více bavit fanoušky na tribunách O2 areny jde do nové sezony hokejová Sparta. Vedle několika zajímavých posil přivedla i nového generálního partnera, kterým se stala sázková kancelář Fortuna. „Chceme se stále zlepšovat,“ hlásí v rozhovoru před startem sezony generální manažerka Barbora Snopková Haberová.

Fanoušci se mohou těšit na řadu novinek a SHOWTIME, jehož důležitým článkem by měly být zejména dobré výsledky. „Rádi bychom ve vzestupné tendenci pokračovali a utnuli dlouhé čekání na vysněný titul,“ ujišťuje sportovní ředitel Petr Ton, který v otevřeném rozhovoru hodnotí celou přípravu a připouští i možné pohyby v kádru.


Z kabiny Sparty: do zápasu bez zraněných

Nová trenérská dvojice se musí už v úvodu sezony potýkat s několika marody, ke kterým se na severském tripu v Lize mistrů přidaly další tváře. "Bohužel nám v posledním utkání v CHL vypadli hned tři hráči. Do prvního zápasu extraligy tak určitě nenastoupí Honza Buchtele a Michal Moravčík, který bude chybět několik týdnů," přiznává před utkáním Petr Ton.

Na debut je však nachystaná řada letních posil. K dispozici budou brankáři Jakub Kovář s Josefem Kořenářem, navrátilci Jakub Krejčík s Dominikem Simonem nebo také bratři Thorellové, pro které by se jednalo o první společný start v extralize.

V den zápasu před lety...

Letos 16. září by oslavil své 95. narozeniny legendární obránce Karel Gut. Člen Klubu legend získal titul se Spartou v roce 1954, načež v letech 1976 a 1977 dovedl československé hokejisty ke světovému zlatu coby trenér. Rodák z Uhříněvsi nás opustil v lednu 2014.

Mladá Boleslav získala i finalistu Stanley Cupu

Bruslaři jdou do nové sezony s novými tvářemi, které povede nový kouč Ladislav Čihák. Z našeho kádru zamířil do středočeského města útočník Tomáš Šmerha, velký ohlas pak zaznamenaly příchody Róberta Lantošiho z Linköpingu nebo Pontuse Åberga, který si v minulosti zahrál v dresu Nashvillu také finále Stanley Cupu.

Středočechům se navíc v přípravě dařilo, když vyhráli čtyři ze sedmi zápasů. Výsledky však napovídají, co od Bruslařů čekat. Nepříjemný a zodpovědný výkon s pevnou defenzivou. Mladá Boleslav totiž jednou udržela nulu a třikrát inkasovala jediný gól!

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU BRUSLAŘŮ:

PŘÍCHODY ODCHODY
Filip NOVOTNÝ (B, Karlovy Vary) Jan RŮŽIČKA (B, Mountfield HK)
Matěj STŘÍTESKÝ (O, Litvínov) Marek SCHWARZ (B, bez angažmá)
Martin BERÁNEK (O, České Budějovice) David BERNAD (O, Karlovy Vary)
Róbert LANTOŠI (Ú, Linköping) Oscar FLYNN (Ú, Liberec)
Radek JEŘÁBEK (O, Sparta) Tomáš KNOTEK (Ú, Slavia)
Tomáš ŠMERHA (Ú, Sparta) Tomáš POSPÍŠIL (Ú, Zlín)
Pontus Åberg (Ú, Timrå) Adam RAŠKA (Ú, bez angažmá)
David ŠTICH (O, Litvínov) Valentin CLAIREAUX (Ú, Zlín)

Adam ZBOŘIL (Ú, Kometa Brno)

Jan DUFEK (Ú, Kometa Brno)
Andrej KOŠARIŠŤAN (B, bez angažmá)
Miloš KELEMEN (Ú, Arizona)
David MORAVEC (O, Halifax - QMJHL)
Mitchell FILLMAN (Ú, bez angažmá)

Věděli jste, že...

Úvodní zápas sezony až 16. září je pro sparťany nejpozdějším startem za více než deset let! Naposledy náš tým startoval později v roce 2011, kdy začínal na Kladně ještě o dva dny déle. Trenér Patrik Martinec byl u porážky 2:3, ke které nepřispěl v domácím dresu nikdo jiný než tehdejší domácí lídr Pavel Patera.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší