8. 5. 2024 Tisková zpráva

Novinky v ose Sparta-Litoměřice-Letňany

Před novou sezonou Sparta prohlubuje spolupráci s týmem HC Stadion Litoměřice, který se stává naším oficiálním partnerským klubem. S letňanskými Letci bude náš klub spolupracovat především v oblasti mládežnických kategorií. Letňany již nebudou přihlašovat svůj A-tým do II. ligy.

Litoměřice, podpořené několika mladíky Sparty, dokráčely v uplynulé sezoně k historickému postupu do semifinále Chance ligy, kdy Stadionu k účasti ve finále scházel jediný vyhraný zápas. „Právě vyšší vytížení našich nadějných hráčů v druhé nejvyšší dospělé soutěži je pro jejich vývoj zcela zásadní. Po loňské úspěšné sezoně jsme se rozhodli spolupráci ještě prohloubit,“ vysvětluje sportovní ředitel Sparty Tomáš Divíšek.

O možnost ještě významnější spolupráce tak v Litoměřicích hodně stáli. „Jsme s uplynulou sezonou spokojení. Dosáhli jsme druhého nejlepšího výsledku v základní části a konečný bronz je vůbec nejlepší umístění v historii našeho klubu. Upletli jsme tím na sebe trochu bič. Podobné výkony budeme chtít samozřejmě předvádět i v budoucnu,“ říká předseda klubu Jan Fišera. „Spolupráce se Spartou byla důležitou součástí našeho úspěchu. V nové sezoně na ní navážeme, a ještě ji posílíme,“ má jasno Fišera.

Patrik Martinec skautem Litoměřic

„Hráči jako Petr Hauser, Michal Vitouch, Jakub Žmola, Petr Ton ml., David Senčák, Ondřej Hrabík, Jakub Tůma, Dominik Pavlák či Tomáš Tomek získali v Litoměřicích obrovskou spoustu zkušeností, které mohou nyní zúročit ve sparťanském dresu. Je to pouze na nich,“ připomíná Divíšek. Litoměřicím mohou pravidelně vypomáhat také další méně vytížení hráči Sparty. Ze severočeského města se do Prahy vrací trenér František Ptáček. Ten se kromě úlohy trenéra reprezentačního výběru U17 bude věnovat znovu také sparťanské mládeži.

Litoměřice v roli sportovního skauta posílí Patrik Martinec, člen sparťanského Klubu legend. „Vnímám velkou zodpovědnost za to, aby se mladí hráči v Litoměřicích ubírali dál úspěšným směrem. Věřím, že posílená spolupráce se Spartou tomu může významně pomoci. Zároveň si velice vážím skutečnosti, že budu v úzkém kontaktu s mým srdečním klubem,“ těší se Martinec.

Letňanská mládež zintenzivní spolupráci se Spartou

Litoměřický tým od nové sezony povede dosavadní hlavní trenér letňanského A-týmu Jaroslav Nedvěd, jeden z nejlepších beků nedávné sparťanské historie. Letci totiž do nové sezony nebudou A-tým přihlašovat do II. ligy. „Vzhledem k partnerství Sparty s Litoměřicemi přišly Letňany o ambici usilovat o postup do Chance ligy. O to intenzivněji budeme spolupracovat v oblasti mládeže Sparty a Letňan,“ vysvětluje Divíšek.

„A-tým v Letňanech sice končí, ale zůstává opravdu silná mládež, která dokáže konkurovat i největším tuzemským akademiím,“ jmenuje Divíšek jeden ze zásadních cílů spolupráce třech hokejových klubů. „Sparta musí mít ty nejvyšší ambice v extralize. Litoměřice dokázaly, že umí potrápit nejsilnější týmy Chance ligy a samozřejmě si dávají za cíl loňský výsledek zopakovat,“ dodává.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru

Druhou posilou Sparty je Tomáš Hyka

Pavlák: Hrát za Spartu je pro mě čest