7. 4. 2015 Miroslav Grossmann

Novotný: Chtěl jsem důvěru splatit titulem

Nikdo na začátku sezony nečekal, že vystoupá tak vysoko. Brankář FILIP NOVOTNÝ se v průběhu sezony usadil na místě sparťanské jedničky a hladce prošel s týmem do semifinále. Tam ovšem neuspěl. „Cítím obrovské zklamání. Kvůli lidem. Zasloužili si finále, protože během play off byli úžasní,“ řekl třiadvacetiletý gólman.

Co vám chybělo k postupu?
Asi jsme neměli to štěstí. A rozhodly úplné maličkosti, to byl asi ten největší rozdíl.

Zdálo se, že Třinec toho v posledním utkání moc nepředvedl, ale vyhrál ho...
Bušili jsme do nich jako v Třinci a prohráli jsme. Někdy to tak ve sportu je.

Hodně se mluvilo o tom, jak Spartě zachytá brankář. Jak jste to prožíval?
Myslím, že jsem měl dost klidu na to, abych se soustředil na play off. Tlak od médií byl daleko větší než zevnitř klubu. Novináři hodně řeší, kdo je lepší. Ale já se cítil dobře a chtěl jsem pomoci týmu do finále. Bohužel to nevyšlo.

Filip Novotný

Posune vás tahle zkušenost v kariéře?
Zkušenost je to pro mě velká, protože takové zápasy jsem ještě nikdy nechytal. Každého by to posunulo. Zase se poučíme z chyb. Třeba je odstraníme a povede se to příští rok.

Takže hned po tomhle ne zcela pozitivním zážitku cítíte chuť dál?
To nevím. Momentálně nemám chuť nic moc rozebírat. Cítím obrovské zklamání a chtěl bych poděkovat lidem za play off i celou sezonu. Na poslední zápas jich přišlo hodně. Nezvládli jsme to.

Mrzí vás to i kvůli tomu, jaká parta se ve Spartě sešla?
Musím říct, že parta byla lepší než v minulé sezoně. Všichni jsme táhli za jeden provaz. Chtěli jsme dosáhnout toho nejcennějšího.

Přejete si tedy, aby se tým co nejvíce udržel?
Nevím, kolik kluků má dál smlouvu. Ale určitě bych chtěl, aby tady kluci zůstali. Tahle parta byla super a byl bych hrozně rád, kdyby tu byla i příští rok.

Nikdo nečekal, že se během sezony dostanete na pozici jedničky. Osobně můžete sezonu hodnotit pozitivně?
Každý zápas jsem chtěl klukům pomoct. A tady se mě lidi pořád ptali, jestli se cítím jako jednička. Vůbec jsem to tak nebral. Byla to pro mě dobrá sezona, protože jsem nečekal, že budu chytat tolik zápasů. Trenéři mi dali důvěru a je škoda, že jsem se jim neodměnil titulem. Ale všem bych chtěl poděkovat za šanci a že jsem mohl být se Spartou v semifinále.

Budete pilovat samostatné nájezdy?
Myslím, že všechno se dá pilovat a všichni budeme muset makat.

Pro gólmana je pozice ve Spartě těžká. Říká vám to něco, když skoro nic jiného než Spartu neznáte?
Nikde jinde jsem velký hokej nechytal. Nevím, jestli je to v jiných klubech jiné. Ale puky musím chytit stejně jako kluci na druhé straně. Lidi jsou tu úžasní. Ještě víc vás nabudí a ženou za dobrým výsledkem. Byl jsem v pohodě. Kluci mi hodně pomáhali a věřili mi. Nevyšlo to.