16. 11. 2014 Jiří Liebreich

Novotný: Gól v prodloužení je jasně na mě

Ačkoliv sparťané dokázali v závěru Zlínu odskočit na 3:2, hosté z Moravy dokázali rychle srovnat a vzápětí i duel otočit kuriózní brankou v prodloužení. Po pozorném výkonu chyboval FILIP NOVOTNÝ. "Ten gól je samozřejmě na mě," lituje.

Prohráli jste s posledním týmem na domácím ledu, v čem byl problém?
Není to nic příjemného, byli jsme lepším týmem. Bohužel jsme prohráli, ačkoliv jsme v závěru dali na 3:2.

Filip Novotný

Jak se hraje proti tak urputnému soupeři?
Věděli jsme, že budou takhle hrát. Ačkoliv jsme se na jejich hru dobře připravovali, tak nám to dnes za tři body nevyšlo.

Jak jste řekl, v závěru jste dokázali dát na 3:2, soupeř ale za půl minuty srovnal. Kde byla chyba?
Šli jsme do vedení, pak ale přišla chyba. Soupeř se uvolnil v rohu a vyjel si na kruh. Dali mi gól na mojí stranu. Je to můj gól. Trefil to ale parádně, to je pravda.

Rozhodující gól v prodloužení vás asi hodně mrzí…
Byl to stejný roh, jako u gólu na 3:3. Soupeř vystřelil z rohu a puk se mi odrazil od hokejky do brány. Chtěl jsem zastavit jejich rozehrávku a sebrat puk, bohužel se mi odrazil do brány. Ten gól je samozřejmě na mě, bohužel.

Jak jste se vypořádal s tím, že chodili hokejisté Zlína často tvrdě do brány?
Myslím, že v dnešním hokeji je normální, že týmy chodí do brankoviště a odtamtud dávají góly. Není to nic extra nepříjemného, takhle se dnešní hokej zkrátka hraje.

Ve třetí třetině nastal problém se světly, jak jste situaci viděl vy?
Ani jsem si toho nevšiml. Když se přerušila hra, tak jsem si toho všiml. Na jiných stadionech jsou světla horší, i proto to tentokrát problém nebyl.

Často ztrácíte zápasy v posledních minutách, jak se od tohoto oprostit?
Nic příjemného to není. Musíme se na to zaměřit, nesmí se to stávat. Je to už poněkolikáté.

Odpovídal herní projev soupeře jeho poslednímu místu?
Liga je vyrovnaná, jestli je někdo první nebo poslední… Litvínov posledně také ztratil zápas ve Zlíně, je to pokaždé jinak.