19. 3. 2011 Marcela Volfová

Novotný: Musím se pořádně kousnout a dřít

P r a h a - Sparta podruhé v play-out přivítala na svém ledě tým z Kladna. Holešovičtí ale nedokázali prodloužit sérii domácí neporazitelnosti ve skupině o udržení a podlehli Kladnu 1:4. Do sparťanské branky se postavil devatenáctiletý Filip Novotný. „Neproměnili jsme šance a tím jsme to prohráli,“smutnil po utkání.

Filipe, jak byste zhodnotil dnešní utkání?
Nemyslím si, že jsme hráli moc dobře. Některé šance jsme měli proměnit, bylo jich tam hodně, ale nedali jsme gól a tím jsme prohráli. V první třetině jsme měli tři, možná čtyři gólovky, ale bohužel jsme je neproměnili. Myslím si, že třetí třetinu jsme hráli docela dobře, ale prostě jsme nedali gól.

Filip Novotný

Při druhém gólu Kladna Vám překážel vlastní obránce a zezadu najížděl Smoleňák. Ovlivnilo to nějakým způsobem Váš zákrok?
Nevím, ale podobnou střelu bych měl chytit. Mně puk nějak propadl a za mnou to Smoleňák doklepl. To by se nemělo stávat. Byla to moje chyba.

Ve druhé třetině jste předvedl několik dobrých zákroků, pomohla Vám přestávka ke zklidnění?
Určitě, trochu jsem se uklidnil. Dlouho jsem nechytal, myslím, že to bylo lepší. Bylo to 2:0, řekl jsem si, že nemám co ztratit, že musím bojovat. Prostě jsem se kousl a měl jsem tam pár zákroků, ale bohužel jsme stejně prohráli.

Kladno zvýšilo náskok na 3:0 po samostatném úniku Radka Smoleňáka. Když se k té akci vrátíte zpětně, udělal byste něco jinak?
Samozřejmě, blbě jsem si tam najel. Myslel jsem si, že půjde do kličky, ale on to chytře vystřelil a dal mi to přes hokejku mezi betony.

Kdy Vám trenéři oznámili, že dnes budete chytat?
Domlouvali jsme se minulý týden po zápase, že budu v bráně teď, abych si zkusil chytat doma. Jsem za tu důvěru rád, ale musím začít podávat lepší výkony. Dostávám pořád čtyři góly a je to špatné, musím jich konečně dostávat méně. Prostě se pořádně kousnout a dřít.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

​Horák: V závěru nám chyběla obětavost

OLO - SPA 4:3sn - Z Hané vezeme pouze bod

Sparťanská krev už popatnácté

V osmifinále CHL nás čeká Skellefteå