25. 9. 2013 Jiří Liebreich

Novotný: Nejde o výsledek, ale o body

První výhra venku, sparťané ovládli duel na ledě Karlových Varů jednoznačně - 6:1. Vítěznou letošní premiéru v brance holešovického klubu tak zažil FILIP NOVOTNÝ, který propustil jen střelu domácího Vlacha. "Neviděl jsem přes hráče, bohužel to tam spadlo. Hlavní je ale samozřejmě naše vítězství," přiznává.

Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte v brance proti Karlovým Varům?
Dozvěděl jsem se to ráno před tréninkem v den zápasu. Určitě jsem byl trochu nervózní, byl to můj letošní první zápas v lize – o body. Moc jsem se těšil, dva roky jsem extraligu nechytal. Za šanci jsem velmi rád.

V Liberci jste podruhé venku prohráli, čekal vás soupeř, kterého by Sparta chtěla porážet. Cítil jste na sebe větší tlak?
Na tohle jsem se nesoustředil, soustředil jsem se čistě na svůj výkon. Chtěl jsem klukům pomoci, abychom to tu dotáhli do vítězného konce. To se nám povedlo.

Pro Petra Kumstáta a Lukáše Pecha šlo o velmi specifické utkání, probíhalo obvyklé hecování před zápasem? Mluvili k týmu víc než obvykle?
Byla vypsaná částka za případnou výhru. (smích) Budu se ale opakovat, soustředili jsme se hlavně na náš výkon, to bylo hlavní.

Filip Novotný

Ve druhé třetině jste se za brankou srazil s Martinem Látalem, ten byl následně vyloučen. Jak jste viděl situaci vy?
Chtěl jsem rozehrát puk. Jak jsem ho odehrával, tak jsem se otočil, pak jsme se střetli. On je rychlý hráč, já takovou stabilitu nemám. Najel do mě, já jsem upadl. Rozhodčí to posoudil jako faul.

Jediný inkasovaný gól jste obdržel ve druhé třetině, střelou z otočky se prosadil Roman Vlach. Co bylo špatně? Vypadalo to, že v tomto případě byla obrana hodně laxní…
Byla to střela blízko modré čáry, špatně jsem na ni viděl. Rolas to tam chytl, pak mu ale puk utekl. Neviděl jsem přes hráče, bohužel to tam spadlo. Hlavní je ale samozřejmě naše vítězství.

Ke konci druhé třetiny ujel sám na branku David Zucker, věděl jste v té rychlosti, o koho jde, a předvídal jste, jak by mohl zakončit?
Ne, to vůbec ne. (úsměv) Byla to chyba obránce, stalo se to ve velké rychlosti. Snažil jsem se co nejrychleji couvat, nějak to chytnout. Myslím, že mě trefil do vyrážečky.

V Liberci tým inkasoval šestkrát, dnes s vámi v brance jen jednou – předpokládám, že panuje spokojenost…
Samozřejmě, že jsem spokojen. Pro nás jsou ale důležitější tři body, potřebujeme je sbírat. Každý tým se na nás dobře připraví. Jestli vyhrajeme 6:1 nebo 2:1, na tom nezáleží.

Sparta odehraje příští tři zápasy doma, už víte, jestli dostanete v některém z nich šanci v brance?
Co bude příště, to nevím. Rozhodnou to trenéři, nechám to raději na nich (smích).