18. 1. 2015 Tereza Velikovská

Novotný o Draveckém: Že to má zapotřebí

Předvedl několik skvělých zákroků a zejména ve druhé třetině, kdy Oceláři vyslali na jeho branku hned 17 střel. Přesto se gólman FILIP NOVOTNÝ nemohl se svými spoluhráči radovat ze třetí výhry nad Třincem v sezoně. Vedoucímu týmu tabulky totiž povedl pořádný obrat a nakonec zvítězil 5:4, ačkoliv prohrával už 0:3.

Předchozí dva duely s lídrem tabulky sparťané vyhráli 2:1 a 4:1, i tentokrát to dlouho vypadalo nadějně. Hned ve třetí minutě je totiž poslal do vedení Martin Réway a ve druhé třetině přidali další dvě trefy. "Do zápasu jsme vstoupili dobře, první třetina se nám povedla. Od té druhé jsme měli hodně faulů, ale hodně třineckých přesilovek jsme dokázali ubránit," vyzdvihl Novotný.

Filip Novotný

Téměř dvouminutové oslabení tří proti pěti už však znamenalo snížení domácích. "Do třetí třetiny jsme tak šli s dvougólovým vedením, ale vůbec se nám nepovedla, byla opravdu špatná. Přišla další vyloučení a Třinci se podařilo otočit na 4:3 pro ně. Nakonec jsme během posledních dvaceti minut inkasovali čtyřikrát a prohrálo nám to celý zápas," mrzelo ho. "Třetí gól jsem mohl chytit, ten beru na sebe. Byla to střela od modré, kterou jsem sice neviděl, ale letěla dlouho, takže se dala chytit."

Ve třetí třetině duelu nastala kuriózní situace, když Sparta vyrovnávala na 4:4 v přesilovce pěti proti třem, přičemž k oběma vyloučením domácích došlo po faulech právě na Novotného. "Upřímně myslím, že to první faul nebyl. Nevím, jestli došlo ke kontaktu, ale rozhodčí to posoudil tak, jak to posoudil. Ve druhém případě projížděl Dravecký brankovištěm a podrazil mi nohy. Tam nevím, čemu se divil," shrnul Novotný.

Právě slovenský forvard Vladimír Dravecký dal nakonec vítěznou branku a po ní si neodpustil gesto směrem ke sparťanskému brankáři, za které obdržel trest za nesportovní chování. "Pak dal pátý gól a dělal gesta, za která dostal trest do konce utkání. Nechápu jeho reakci a to, že to má zapotřebí, když dal vítězný gól," popsal vyhrocenou situaci v závěru zápasu.

Třinec se v početních výhodách prosadil celkem třikrát, navíc častá oslabení vzala týmu hodně sil. Podle Novotného nicméně lídr tabulky rozhodně není neporazitelný, což dokazují předchozí dvě vzájemná střetnutí: "Přesilovky mají fakt dobré, ale jsou k poražení. Tentokrát navíc měli hodně zraněných a nemocných, i když to my taky. Ale hrát se s nimi dá. Bohužel jsme dneska prostě nezvládli třetí třetinu. Mrzí nás to kvůli fanouškům, kteří nás přijeli podpořit," uzavírá sparťanský gólman.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Turnaj pokračuje, Sparta přivítá Motor

Klodner: První gól za Spartu? Skvělý pocit

Informace o vstupenkách na hokejový pohár

Permanentky na novou sezonu v prodeji!