17. 3. 2015 Tereza Velikovská

Novotný vychytal postup: Užívám si to!

S výjimkou pěti minut ve druhém duelu s Hradcem Králové odchytal FILIP NOVOTNÝ celou čtvrtfinálovou sérii. Ta byla díky skvělému výkonu celého týmu velice krátká, sparťané nedovolili svému soupeři jedinou výhru. Třiadvacetiletý Novotný si tak připsal první čtyři zápasy v extraligovém play off v kariéře a také první čtyři vítězství! "Každý zápas jsme byli vždycky o ten malý krůček lepší, což rozhodlo," těší ho.

Po dvou výhrách doma dokázali sparťané dvakrát dobýt led soupeře, a stali se tak prvním známým semifinalistou. "Je to super! Bylo to každý zápas vyrovnané a rozhodovaly maličkosti. Jsme za to moc šťastní, ale teď už se zase musíme dál připravovat na semifinále a v něm jít zase zápas od zápasu. A soupeř? Ani nevím, koho můžeme nebo nemůžeme mít. Teď si to užívám. Až skončí další série, tak se budeme připravovat na soupeře, který na nás vyjde," usmíval se Novotný.

Filip Novotný

Sám byl celou sérii v pohodě a žádná nervozita z premiéry ve vyřazovací části se nedostavila. "Bylo to moje první play off, na každý zápas jsem se psychicky i fyzicky připravoval. Hodně mi pomohli kluci a také Jaroslav Janus, se kterým máme super vztahy. Jak Rasťa, tak i Jaro jsou úplně super kluci. Když půjde do branky, budu mu to přát," pochvaluje si spolupráci se svým brankářským kolegou. To u Hradce se v médiích často objevovalo, že jsou Kacetl s Kantorem velcí konkurenti. "Jestli jsou hradečtí gólmani konkurenti, to je jejich věc," neřeší to Novotný.

Ten si musel během zápasů na půdě Mountfieldu užít i velkou pozornost domácích fanoušků, kteří se ho hlasitým pokřikováním snažili znervóznět. "Moc jsem to nevnímal, jestli tam někdo křičí nebo nekřičí. Slyšel jsem nějaké narážky, ale ty mě nerozhodí, naopak mě ještě víc podporují v tom, abych chytal ještě lépe," pochvaluje si. "Musím říct, že fanoušci byli super jak u nás, tak v Hradci."

Celá série byla vyhrocená také na ledě, kde se musel Novotný potýkat s důrazem soupeřových hráčů, kteří často operovali u jeho brankoviště. "Je to play off a podle mého názoru to k tomu patří. My jsme před soupeřovou bránou byli taky, každý tým tam musí jít, aby něco uhrál. My jsme to zvládli, byli jsme na brankovišti lepší a ubojovali jsme to ve čtyřech zápasech, i když to bylo těžké," komentuje to sparťanský gólman.

A co by po postupu do semifinále označil jako nejtěžší moment celé série? "Dost nepříjemné bylo, když jsme vedli 4:1 ve třetím zápase, oni hodně dotahovali a nakonec se v power play přiblížili na jediný gól. Ale zvládli jsme to. Každý zápas měl něco, my byli vždycky o ten malý krůček lepší a šli za tím jako tým, což rozhodlo," uzavřel hodnocení povedeného čtvrtfinále Novotný.