22. 5. 2018 HC Sparta

Novým hlavním partnerem je pojišťovna Merkur

Sparta vítá do rodiny svých partnerů nového člena. Je jím rakouská společnost Merkur Versicherung, která je tradiční rakouskou pojišťovnou se sídlem v Grazu působící na trhu již úctyhodných 220 let! „V poslední době jsem mnohokrát opakoval, že Sparta bude vždy tak silná, jak silná bude podpora našich partnerů a fanoušků,“ říká Petr Bříza, majitel a předseda představenstva klubu.

Zajištění rozpočtu je každoročně klíčovou záležitostí pro fungování klubu a s tím je samozřejmě spojená rovněž péče o stávající partnery a získávání těch nových. Jedním takovým je nyní renomovaná rakouská pojišťovna Merkur. „Merkur Versicherung je významná rakouská společnost s dlouholetou tradicí a jsme velmi hrdí, že ji můžeme přivítat v naší rodině partnerů.“ říká Petr Bříza. „Tvrdě jsme pracovali, abychom pro nadcházející sezonu přivedli dalšího hlavního a významného partnera, a jsem rád, že se nám to podařilo,“ dodává klubový šéf.

Merkur Versicherung se tak připojuje do skupiny ke stávajícím hlavním partnerům, kterými jsou společnosti Mastercard, Louda Auto, Sencor, PRE a Pražská plynárenská. „Ve spolupráci s našimi partnery nám nejde jen o umístění loga na dresu a splnění smluvních podmínek,“ popisuje Bříza. „Jeden z důvodů, proč se nám daří dlouhodobě spolupracovat se silnými a tradičními společnostmi, je fakt, že naším cílem je vždy rozvoj partnerství a kooperace s přidanými hodnotami.“

Pojišťovna Merkur byla založena v roce 1798 a její stěžejní činností je v současnosti soukromé zdravotní pojištění. Navíc platí ze světovou jedničku v prevenci, jelikož podporuje své klienty ve zdravém životním stylu a praktikuje filosofii preventivních programů. Samozřejmostí je tím pádem, stejně jako u generálního partnera klubu společnosti BILLA ČR, rovněž podpora sparťanské mládeže.

„Merkur, jakožto zdravotní pojišťovna, má velký zájem na propagaci sportu,“ říká Gerald Kogler, generální ředitel této významné společnosti. „V návaznosti na stávající podporu úspěšných tenisových hráček Karolíny a Kristýny Plíškových se pojišťovna Merkur rozhodla zahájit spolupráci s hokejovým klubem HC Sparta Praha,“ dodává. Merkur Versicherung není na poli ledního hokeje žádným nováčkem, jelikož stadiony v Grazu a také Říčanech u Prahy nesou jméno této společnosti. Každoročně navíc organizuje letní hokejové kempy pro české a rakouské děti.

„Stejně jako HC Sparta Praha, jeden z nejlepších hokejových klubů s bohatou historií, se Merkur řadí k předním pojišťovnám ve svém oboru. Oceňujeme klubovou věrnost, práci s mládeží a podporu sportovních aktivit. Jsme velmi rádi, že se můžeme stát hrdým partnerem HC Sparta Praha,“ pochvaluje si Gerald Kogler. Smlouva mezi jediným extraligovým klubem v Praze a společností Merkur Versicherung byla slavnostně podepsána na úterní tiskové konferenci v centru Prahy a má platnost na tři roky. Sparta zároveň u této společnosti nově pojišťuje všechny své mládežníky od těch nejmenších až po členy své úspěšné akademie.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Chlapík: Rád bych si za Spartu ještě zahrál

Trenéři: Jsme rádi, že můžeme být na ledě

​Sparťanská krev #14: Kdy jindy, když ne teď!

Bratři ve Spartě: Nedvědovi, Francouzi i naděje