7. 5. 2019 HC Sparta

Novým vlastníkem Sparty je skupina Kaprain

Novým vlastníkem hokejového klubu HC Sparta Praha se stala investiční skupina Kaprain českého finančníka Karla Pražáka.

Petr Bříza a zástupci skupiny Kaprain dnes podepsali smlouvu o převodu 100 % akcií HC Sparta Praha. „V poslední době jsem vedl intenzívní jednání o budoucnosti Sparty, které vyústilo v moje rozhodnutí prodat celý balík akcií. Přestože v průběhu jednání se zvažovaly různé varianty mého dalšího angažmá ve Spartě, nakonec jsem se rozhodl působení v klubu zcela ukončit," říká Petr Bříza, který se Spartou jako hráč oslavil čtyři tituly mistra republiky a jeden v pozici manažera.  

"Sparta je moje srdeční záležitost. Věnoval jsem jí velkou část svého života, o to bylo moje rozhodování těžší. Chci při této příležitosti poděkovat všem lidem, kteří mi pomáhali překonávat často velmi komplikované situace. Zejména všem partnerům a věrným příznivcům klubu a samozřejmě i své rodině. Jejich podpory si nesmírně vážím. Novému vlastníkovi a celému klubu přeji hodně úspěchů,“ říká ke svému rozhodnutí Petr Bříza.

„HC Sparta je silná tradiční sportovní značka s nemalým potenciálem. Jsme připraveni zajistit stabilitu klubu a jeho další rozvoj,“ říká mediální zástupce skupiny Kaprain Ondřej Pechar.

KAPRAIN je investiční skupina založená v roce 2013 Karlem Pražákem. Od začátku se KAPRAIN soustředí na tři základní oblasti: průmysl, nemovitosti a finance. Zapojení skupiny je různé, od přímých akvizic až po role nezávislých poradců.

V oblasti nemovitostí zajišťuje KAPRAIN akvizice, development a správu. Díky zkušenostem a znalostem aktuálního vývoje realitního trhu úspěšně realizuje náročné investiční projekty i optimalizuje provoz spravovaných objektů. Nemovitostní část skupiny tvoří zejména výstavba na pozemcích u pražské O2 arény, rekonstrukce budovy v Pařížské ulici a projekt Vítězné náměstí.

V průmyslové oblasti, v oblasti technologií a služeb se skupina KAPRAIN často soustředí na projekty, ve kterých může využít zkušenosti z reorganizací a ozdravení podniků. Do rostoucí průmyslové větve patří podíly ve společnostech, případně financované projekty, jako jsou Nej.cz., AVE CZ odpadové hospodářství a Premuim Outlet Prague Airport.

Ve finanční oblasti se skupina KAPRAIN zabývá profesionálním odkupem, správou a vymáháním korporátních a retailových pohledávek. Rozvíjí také zainvestované projekty na pojišťovacím trhu. 


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Los CHL: známí soupeři i atraktivní destinace

Permanentkáři si mohou vyzvednout ročenku!

Kvapil: Druhé zranění už bylo frustrující

Permanentky na novou sezonu v prodeji!